Britská média oznámila, že se v kauze Skripala objevil další Rus

Britské tajné služby projevily zájem o občana Ruska, který přiletěl na krátkou dobu do Londýna bezprostředně před otravou Skripalových. Oznámily to noviny The Daily Mail s odvoláním na zdroje.

Podle informace novin jde o člověka, který přiletěl z Moskvy stejným letem Aeroflotu, jako i Julie Skripalová, která byla později otrávena. Bylo také oznámeno, že Rus se vrátil do vlasti o několik hodin později. Tak krátká cesta „vyvolává otázky“, soudí britští rozvědčíci.

Zdroj uvedl, že cestující není zatím podezíranou osobou, představuje ale pro vyšetřování zájem: „Věříme nesporně v možnost toho, že osoby odpovědné (za otravu) odcestovaly ze země několik hodin po události.“

Britský The Sun ze své strany oznámil, že občan Ruska odletěl zpět do Moskvy pět hodin po příletu do Londýna. K incidentu v Salisbury došlo asi o 24 hodin později.

Připomeneme, že v úterý vedoucí tajné laboratoře Ministerstva obrany Velké Británie v interview pro Sky News prohlásil, že experti nedokázali zjistit původ látky A-234, kterou byli podle britské strany otráveni Skripalovi.


Není zde článek celý?