Česko a Slovensko spadají do kategorie k Německu a Rusku. Také útočily na Polsko

Španělský deník Publico zveřejnil mapu evropských států, které v historii útočily na polské území. Všechny státy jsou představeny na vytvořené barevné mapě.

Státy, které zaútočily na Polsko

©
Foto : zrzut ekranu
Státy, které zaútočily na Polsko

Na mapě je Polsko zobrazeno černou barvou. Červeně vidíme státy, které v minulosti na polské území útočily. Šedivou barvou jsou znázorněny, řekněme, „přátelské státy“, které Polsko nikdy nenapadly.

Z mapy můžeme vyčíst, že celkem 13 evropských států v minulosti napadlo dnešní Polsko. Nájezdy dnešního Ruska a Německa odpovídají jejich historickému vývoji. Ale, kdo by to čekal od takového Moldavska nebo Litvy. Mezi „agresivní“ však patří i Česká republika a Slovensko.

Autoři mapy tedy do států, které někdy napadly Polsko, zařadili: Německo, Rusko, Francii, Rakousko, Švédsko, Litvu, Maďarsko, Slovensko, Česko, Ukrajinu, Moldavsko, Itálii a Turecko.

Tato mapa nenechala uživatele internetu chladnými a hned se objevily nejrůznější komentáře.

„Co je to za blbost. Jak mohla Litva, nebo nějaká Ukrajina, napadnou Polsko, když zrovna Ukrajina jako stát vznikla v roce 1996. A Řím zaútočil a dostal do nosu. Samotný Julius Cézar dal svoji starší sestru za ženu polskému králi!,“ uvádí jeden z komentářů.

„Teď už je jasné, od koho lze žádat reparace,“ ironicky komentuje další uživatel.

„A dnešní útok Ukrajinců skončí kdy?“ uvádí možná s nadějí v hlase další polský komentátor.


Není zde článek celý?