Cestovatel Přibáň a spisovatel Padevět školí mlátičku Ondráčka

Zdeňka Ondráčka na Facebooku školí dvě známé osobnosti. Nakladatel, spisovatel a historik Jiří Padevět a cestovatel a filmář Dan Přibáň. Všichni tři se střetli na tématu spojeneckého bombardování cílů v Sýrii. O reakci Přibáně a Padevěta si Ondráček řekl svým příspěvkem, kde o poslancích a senátorech psal jako o kreténech, kteří debilně žvaní. Označil tak politiky, kteří si dovolili souhlasit s postojem našich spojenců.

Ondráček, Zeman a chvílemi Babiš naopak jeli rétoriku Ruska a zásah USA, Francie a Británie odsoudili. Ondráček ve svém příspěvku vyzval všechny, aby šli do první linie bojovat do Sýrie. „Že jste nezůstal a hrdinně nepadl na Donbase, pane poslanče, když už jste tam byl podporovat Ruskem vedenou válku,“ vmetl mu Dan Přibáň a zároveň připomněl proruské postoje Ondráčka.

Přidal se i Jiří Padevět komentářem: „Pořád lepší padnout v první linii než mlátit bezbranné ženy“. Narážel tak na Ondráčkovo působení u pohotovostního pluku Veřejné bezpečnosti, během kterého mlátil v roce 1989 obuškem lidi toužící po svobodě. Před časem řekl, že zbil i ženy.

Dan Přibáň nekomentoval Ondráčka poprvé. Před pár dny se Ondráček pochlubil výletem do Baku v Ázerbajdžánu. „Přátelé,
hlásím, že i přes usilovnou kontrolu vyhrál volby v  Ázerbájdžánu současný prezident I. Alijev. Očekávám, jak zítra volby okomentuje OBSE. Opět budou zmanipulované a nedemokratické? Ázerbájdžán je muslimská republika, ale velmi tolerantní a hlavně bezpečná. Jednou větou: Překvapila mě v tom dobrém smyslu slova.“

Cestovatel Přibáň k tomu přiložil svůj pohled na situaci v této zemi: „Země, kde je moc vládnoucí rodiny udržována represemi na úrovni diktatury s omezováním svobody slova a opozice se vám jako komunistovi musí přirozeně líbit.“

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?