Expert okomentoval reakci švýcarské laboratoře na výrok Lavrova o látce BZ

Zástupce ředitele strategického a prognostického ústavu Univerzity družby národů Nikita Danjuk okomentoval v rozhovoru pro RT reakci švýcarské chemické laboratoře na prohlášení ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o látce BZ, kterou měla ve výzbroji Velká Británie a USA.

„Je jasné, že instituce, jež mají na starosti regionální a globální bezpečnost, včetně OPCW, jsou vystaveny velmi vážnému nátlaku zvenčí… Viděli jsme, jak představitelé Velké Británie, USA a dalších států obvinili náš stát, aniž by počkali nejen na výsledky, ale ani na zahájení vyšetřování. V tomto kontextu je každá informace, jež může zpochybnit jejich nepodložené závěry, velmi nevýhodná pro kolektivní Západ. Proto se octnou pod nátlakem také laboratoře, včetně švýcarské, která informovala o BZ,“ řekl.

Danjuk rovněž učinil předpoklad, že se světová veřejnost brzy úředně dozví o neúčasti Ruska na situaci s bývalým plukovníkem GRU a jeho dcerou.

„Není vyloučeno, že dřív nebo později zazní veřejné prohlášení o tom, že Rusko nemělo žádný podíl na otravě Skripalových. Ale hlavního strategického cíle bylo dosaženo. V informačním prostoru existuje teď určitá smyslová souvislost: Moskva, Kreml, otrava Skripala,“ řekl expert na závěr.


Není zde článek celý?