Facebook přiznal únik údajů 90 milionů uživatelů

Společnost Cambridge Analytica, která je zaměřená na politické poradenství, mohla shromáždit osobní údaje až 87 milionů uživatelů Facebooku, uvádí se ve zprávě uveřejněné na sociální síti.

„Domníváme se, že osobní údaje až 87 milionů lidí z Facebooku, převážně z USA, mohly být nesprávným způsobem předány společnosti Cambridge Analytica,“ jsou citována slova technického ředitele Facebooku Mika Schroepfera.

Uvádí se, že nesprávné zacházení s osobními údaji se dotklo především uživatelů z USA, Filipín, Indonésie, Velké Británie, Mexika, Kanady, Indie, Brazílie, Vietnamu a Austrálie. Dříve se hovořilo o úniku osobních údajů 50 milionů lidí zaregistrovaných na Facebooku.

Předpokládá se, že společnost Cambridge Analytica shromažďovala osobní údaje uživatelů s cílem manipulace veřejným míněním. Informace mohla být zřejmě použita během volební kampaně v USA v roce 2016 a referenda o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Údaje byly shromažďovány pomocí aplikace pro průzkumy. Sociální síť slíbila, že od 4. dubna omezí přístup těchto aplikací k informacím o uživatelích.


Není zde článek celý?