Facebook utratil miliony dolarů za bezpečnost Zuckerberga

V roce 2017 společnost Facebook utratila kolem 9 milionů dolarů za zajištění bezpečnosti zakladatele sociální sítě a generálního ředitele Marka Zuckerberga, sděluje CNN.

Uvedená suma zahrnuje náklady na zajištění soukromého letadla — palivo, posádka, stravování. Navíc Facebook platí osobní ochranku a bezpečnostní systém v rezidencích zakladatele sítě. V porovnání s rokem 2016 (5,8 milion dolarů) náklady na ochranu a soukromá letadla byly zvýšeny o 50 procent.

Ve společnosti rovněž zmínili, že takové míry jsou spojeny s „ohrožením osobní bezpečnosti, které vycházejí z jeho pracovních povinností jakožto zakladatele sítě, předsedy představenstva a hlavního výkonného ředitele“.

„Vyžadujeme takové míry bezpečnosti ve prospěch společnosti kvůli důležitosti pana Zuckerberga pro Facebook,“ uvádí se ve zprávě.

CNN zmiňuje, že společnosti často hradí podobné druhy nákladů vysoce postavených ředitelů. Například Apple v roce 2017 utratil kolem 317 tisíc dolarů za zajištění bezpečnosti a cestování svého ředitele Timothy Cooka.


Není zde článek celý?