Francouzský konzervativec dostal pokutu 5000 EUR za zmínku o „migrační invazi“

Francouzský konzervativní politik Nicholas Dupont-Aignan, který loni podpořil protimigrační prezidentskou kandidátku Marine Le Penovou, dostal pokutu ve výši 5000 EUR za to, že se zmínil o „migrační invazi“.

Dupont-Aignan učinil tyto poznámky dne 17. ledna 2017 během své vlastní předvolební kampaně, než byl v prvním kole vyřazen. Politik řekl: „V roce 2016 socialisté kompenzovali pokles porodnosti migrační invazí. K tomu dochází teď!“ informoval deník Le Figaro.    

Soud v Paříži shledal politika vinným za provokaci k nenávisti nebo diskriminaci s pokutou ve výši 5000 EUR. Případ byl předán soudu Mezinárodní ligou proti rasismu a antisemitismu (Licra), která tvrdí, že parlamentní imunita by v tomto případě neměla platit.

„Máme zde vedoucího politika, kandidáta na prezidenta, který tiše pořádá veřejně na vlastní účet spiknutí a rasistickou teorii zrozenou v hlubinách francouzské krajní pravice na začátku minulého desetiletí,“ řekl prokurátor.

„Rasistická teorie“, o které se zmínil prokurátor, je teorie „velkého nahrazování“, poprvé použita produktivním autorem Renaudem Camusem, který se roky ohrazoval proti masové migraci.

Na „velké nahrazování“ se také odvolával starosta Béziers Robert Ménard poté, co byl také souzen za nenávistné projevy. Ménard komentoval skutečnost, že škola v jeho městě měla 91 procent muslimské studentské populace a později napsal na Twitteru: „Tyto třídy představují nejpozoruhodnější důkaz toho, že probíhá „Velké nahrazování (#GreatReplacement). Jen se podívejte na fotky staré třídy.“

Římskokatolický arcibiskup ze Štrasburku Luc Ravel také uvedl v červenci: „Muslimští věřící velmi dobře vědí, že jejich počet nově narozených je takový, že tomu říkají…Velké nahrazování. Oni vám řeknou velmi klidným a velmi pozitivním způsobem, že jednoho dne bude to všechno naše.“

Jeden z advokátů Aignana, který v druhém kole loňských prezidentských voleb podpořil Marine Le Penovou, obhajoval právo politika na svobodu projevu a argumentoval: „Cílem tohoto tweetu je vyzývat lidi, aby nehlasovali pro kandidáty socialistické strany, to je vše.“

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Nicholas Dupont-Aignan Foto: francebleu.fr)

Není zde článek celý?