Írán navrhuje bránit se „nepřátelským“ opatřením Spojených států společně s Ruskem a Čínou

V nejnovější strategii národní obrany označil Pentagon Rusko a Čínu za „revizionistické“ a Írán za bezpečnostní hrozbu pro Spojené státy.

Během dvoudenní bezpečnostní konference v Soči se Ali Shamkhani, tajemník iránské Nejvyšší rady pro národní bezpečnost, setkal s čínským ministrem pro veřejnou bezpečnost Guo Shengkunem, aby projednali možnosti přijetí společné strategie pro Teherán, Moskvu a Peking, aby se společně postavili „nepřátelským opatřením Washingtonu“.

„Spojené státy postavily Rusko, Čínu a Írán na seznamu ohrožení své národní bezpečnosti a zavádějí sankce vůči těmto třem zemím. Je tedy nutné přijmout společnou strategii, jak čelit rozsáhlým pokusům Washingtonu o poškození těchto zemí,“ řekl Shamkhani. Citovala ho íránská zpravodajská agentura Tasnim.

Shamkhani také vyzdvihl otázku terorismu, který ohrozil mezinárodní mír a stabilitu a zdůraznil, že USA a její spojenci se snaží chránit teroristy v Sýrii pod záminkou údajného používání chemických zbraní vládními silami ve městě Dúmá.


Není zde článek celý?