Jak si koupit voliče: Babiš chce kvůli jízdnému zdarma obrat školství, ÚSTR nebo Akademii věd

Jak známo, čím méně je v národě vzdělaných lidí, tím lépe se ovládá. Tohle si dobře uvědomují i zástupci hnutí ANO. A tak se hledaly miliardy, které mají zajistit peníze na jízdné pro seniory, žáky a studenty, až se našly: Na tento předvolební krok doplatí vzdělávací instituce nebo Ústav pro studium totalitních režimů, který by třeba někdy mohl poukazovat na to, že bylo špatné spolupracovat s StB.

Marek Prchal v knize Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím píše, že si přeje vzdělaný národ, kvalitní školství a že je nutné investovat do budoucnosti. Ovšem proto, aby prosadil tenhle socialistický nesmysl, se rozhodl investovat do té pro něho samotného nejdůležitější budoucnosti: Do volební kampaně, kterou si koupí pár dalších lidí nadšených z levného autobusu.

Pak je samozřejmě logické, že Babiš sebere peníze Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Člověk, který se snaží ovládat média a podílí se na zastrašování České televize, dobře ví, že každou takovou instituci je třeba oslabit.

Babiš jasně ukázal, že udělá úplně všechno, aby v případných předčasných volbách uspěl. Jde přímočaře po levicových voličích (ač se tváří, že je tu pro všechny) a bude schopen sebrat hlasy ČSSD, komunistům i SPD.

Předseda vlády v demisi by se ale měl přestat tvářit, že mu jde o investice do budoucnosti, o zlepšení vzdělanosti v České republice a o stát rovnocenný našim západním sousedům. Na to můžeme rovnou zapomenout, ale zato se svezeme zadarmo vlakem.

Ano, už je líp.

Právě v této době je nutné bránit nezávislou žurnalistiku. Předplaťte si Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?