Jalta: Krym je klíčové místo pro čelení se Západem

Rusko není možné ekonomicky srovnávat se Západem, Krym je ale možné použít jako chytrou zbraň, myslí si Georgij Muradov, zástupce předsedy Rady ministrů Republiky Krym.

„Chci se dívat na Krym jako na jedno z klíčových míst při čelení se Západem. Nejsme se západem srovnatelní. Z tohoto pohledu ale můžeme hledět na Krym jako na „chytrou raketu“, prohlásil Muradov během panelové diskuze na Jaltském mezinárodním ekonomickém fóru.

Během svého projevu přednesl i velmi kreativní návrh z pohledu obchodu i mezinárodní politiky: „Můžeme vytvořit ruskou zahraničně-obchodní korporaci zaregistrovanou na Krymu a s její pomocí obchodovat s Američany. Všechno dělat přes krymskou právnickou osobu. (…) Je to možnost, jak naplnit velmi deficitní krymský rozpočet.“

Jako jednu z možností, jak uvolnit ruce obchodníků při obchodování s Krymem, navrhl vytvořit i vlastní elektronickou měnu a burzu, která by se podle jeho slov mohla jmenovat Tavrocoin.

„Dnes nemáme mnoho prostředků, kterými můžeme v této situaci disponovat. (…) Můžeme vytvořit svobodnou ekonomickou zónu na Krymu s trustovými formami vedení obchodu. To by všem rozvázalo ruce při práci s Krymem,“ myslí si Muradov.


Není zde článek celý?