Komentář k příspěvku Syrský chlapec tvrdí, že byl naverbován na inscenaci chemického útoku od Senil

Syrský chlapec tvrdí, že se nevědomky podílel na zinscenování útoku chemickými zbraněmi v Dúmě, který minulý týden vyvolal koaliční nálet britských, francouzských a amerických sil.    

V rozhovoru zveřejněném televizní stanicí Russia 24, Hassan Diab připomíná, že byl nalákán do místní nemocnice, kde byl odchycen neznámými lidmi, poléván vodou a nafilmován.

„Byli jsme v suterénu. Máma mi řekla, že dnes nemáme co jíst a že budeme jíst až zítra. Slyšeli jsme venku křik, že máme „jít do nemocnice“. Běželi jsme do nemocnice a jakmile jsem vešel dovnitř, chytili mě a začali mě polévat vodou,“ řekl Diab, podle agentury Sputnik News.

Diab vypadá v rozhovoru zdravý a bez důkazů nebo příznaků, které by naznačovaly, že by zažil nedávný chemický útok.

Chlapcův otec řekl novináři KP.ru Alexandrovi Kotsovi, že nevěří, že zde byly nějaké chemické zbraně, a že tito nevědomí účastnicí, včetně jeho syna, později dostali v nemocnici občerstvení.

„Nebyly zde žádné chemické zbraně. Kouřil jsem venku a nic jsem necítil. Vešel jsem do nemocnice a uviděl jsem svou rodinu. Militanti jim dali datle, sušenky a rýži za to, že účinkovali v tomto filmu a poté pustili každého domů,“ řekl Diabův otec.

Наше видео с места инсценировки последствий химической атаки в Думе. Один из ее невольных участников и местный доктор рассказали, что там происходило на самом деле. Текстовый репортаж тут: https://m.kp.ru/daily/26821.4/3857796/

Zveřejnil(a) Александр Коц dne 18. duben 2018

Bylo také vytvořeno srovnání obličejů, když někteří na sociálních sítích tvrdili, že chlapec ve videu není Diab.

Nevládní organizace Bílé přilby napojená na Al-Kájdu byla často obviňována z inscenování útoků na civilisty, aby později obvinila režim Bašára Asada.

Svědectví chlapce přichází v době, kdy neokonzervativci tlačí na Trumpa, aby pokračoval ve vojenské kampani, která byla zahájena minulý pátek, kdy koaliční síly zahájily raketové útoky na specifické cíle v Damašku.

(InfoWars/ svobodnenoviny.eu Foto: Infowars.com)

Není zde článek celý?