Kotrbovi hrozí za útok na bezdomovce na sjezdu ČSSD až dva roky vězení

Mluvčí policie Iva Kormošová uvádí, že se měl Kotrba dopustit trestného činu výtržnictví. „Policejní komisař v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělil čtyřiapadesátiletému muži podezření z přečinu výtržnictví, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“

Štěpán Kotrba na sjezdu ČSSD, které se odehrálo v únoru nastříkal dvěma bezdomovcům pepřový sprej do očí. Kotrba se sjezdu účastnil jako akreditovaný novinář za Český rozhlas.

Kotrba již dříve vinu odmítl. „Reagoval jsem takto na počátek napadení tím mužem. Jsem po těžkém infarktu a opravdu nemám potřebu se někde po hradeckých ulicích rvát s podnapilým bezdomovcem, který chce peníze na alkohol a nenechá se odbýt,“ uvedl dříve pro ČTK Kotrba.

Bezdomovci postávali před Střelnicí a delegáty či novináře občas poprosili o cigaretu či menší obnos. Oslovili i Kotrbu, který proti nim podle informací týdeníku Respekt použil pepřový sprej. Český rozhlas s Kotrbou po incidentu spolupráci ukončil a případ označil za jeho osobní selhání.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?