Kurdové: koalice USA staví nové základny na severu Sýrie

Mezinárodní koalice v čele s USA staví nové základny na východním břehu řeky Eufrat v rámci dohod se Syrskými demokratickými silami (SDF) spojených s bojem proti teroristické skupině Islámský stát* (IS*), řekl Sputniku Rejzan Žilo, místopředseda výboru obrany oblasti Džazíra v severní Sýrii.

„Ano, mezinárodní koalice staví nové základny v Manbidži, je to spojeno s vojenskými plány… Ať už jsou to základny americké nebo francouzské, spolupracujeme s ní (s koalicí) a ne se zeměmi. Základny jsou budovány na severu Sýrie, především na východě Eufratu,“ řekl Žilo.

Podle slov kurdského zástupce obnovil IS* část sil díky činnosti protureckých sil v Afrínu a nebezpečí útoku na Manbidž a na další oblasti severní Sýrie.

„Američané se rozhodují, jestli odejdou nebo zůstanou, my se spoléháme na své síly, sílu našeho národa a našich vojáků. Přítomnost koalice v čele s USA nám pomáhá rychleji bojovat proti teroristům. Ale ať už v koordinaci s USA nebo bez ní jsme připraveni zvítězit nad teroristy na východě Eufratu a celkově na severu Sýrie,“ dodal Žilo během svého komentáře k nejnovějšímu prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který hovořil o rychlém odsunu amerických sil ze Sýrie.

*Teroristická organizace zakázaná v Rusku


Není zde článek celý?