Kyjevský prokurátor se objevil v televizi nahý

Prokurátor Kyjevské prokuratury Oleg Bilous dostal důtku za neslušné chování poté, co se ukázal nahý v ukrajinské televizi. Uvádí se to v usnesení Kvalifikační a disciplinární komise prokurátorů.

Bilous a jeho přítelkyně Diana zvítězili v zábavní show LavLavSag televizní stanice TET. Účastníci tohoto pořadu prochází různými zkouškami a v průběhu jedné z nich byli Bilous a jeho přítelkyně úplně nazí.

Komise podotýká, že v průběhu celého pořadu se choval prokurátor „nekorektně a neslušně“, užíval sprostá slova, líbal se s jinými účastnicemi show a byl také „obnažený ve společnosti dalších sedmi obnažených účastníků televizního pořadu v průběhu čtyř minut“.

Podle názoru členů komise by si měl prokurátor uvědomit, že ho mohou poznat policisté, soudcové a kolegové. Úmyslně tak porušil ukrajinský zákon o prokuratuře a kodex profesionální etiky a chování prokurátorů, uvádí se v usnesení.

Komise zdůraznila, že prokurátor by se měl vyhýbat „činům, které by mohly poškodit pověst a autoritu prokuratury a vyvolat záporný ohlas ve společnosti“.


Není zde článek celý?