Lavrov: Rusko varovalo USA před překročením „červené linie“ v Sýrii

Rusko a koalice vedená USA komunikovaly přes vojenské velení krátce před americkými raketovými útoky na Sýrii a Moskva varovala, které útoky na syrské regiony bude považovat za překročení „červených linií“, prohlásil v interview pro Sputnik ministr zahraničí RF Sergej Lavrov.

„Ještě, než se začaly realizovat plány útoků západní trojice (USA, Velká Británie a Francie), náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil RF Valerij Gerasimov jasně řekl, že způsobí-li nějaké bojové akce tak zvané koalice škody ruským vojákům, budeme na ně tvrdě a jasně odpovídat. Přičemž budeme považovat za zákonné cíle nejen samotné rakety, ale i jejich nosiče. Bylo to řečeno jasně a nedvojsmyslně,“ řekl Lavrov.

„Poté jsme měli kontakty na úrovni vojenského vedení, na úrovni generálů, mezi našimi představiteli a velením americké koalice. Byli informováni o tom, kde máme ty „červené linie“, mj. „červené linie“ na zemi, zeměpisné. A výsledky v každém případě ukazují, že tyto „červené linie“ nepřekročili,“ zdůraznil ruský ministr zahraničí.


Není zde článek celý?