Lékaři prohlašují, že neošetřili nikoho z Dúmy s chemickou otravou

Ruské centrum pro smíření konfliktních stran uvedlo, že syrští lékaři prohlásili, že neřešili žádné případy u pacientů s příznaky spojenými s chemickou otravou.         

„Syrští lékaři v Dúmě odmítli zvěsti, že by léčili pacienty, kteří byli zasaženi chemickou otravou,“ uvedlo středisko.

„V rozhovoru s médii, doktor Yaser Abdel Majid z městské nemocnice řekl, že nikdy nepřijali žádné pacienty s chemickou otravou ani tento víkend, ani od začátku konfliktu v Sýrii,“ pokračovalo centrum.

Lékaři uvedli, že „všichni, kteří obdrželi lékařskou pomoc, měli obyčejná zranění, zlomeniny a střelná zranění.“

Mezitím, řidič záchranné služby se také vyjádřil ke zprávě.

„Ve dnech od 6. do 8. dubna jsme neměli žádného pacienta trpícího chemickou otravou. Jen běžná válečná zranění,“ uvedl.

Mezitím Spojené státy uvažují o mezinárodní vojenské reakci na údajný chemický útok v Sýrii. Agentuře Reuters to sdělili nejmenovaní američtí činitelé. Prezident Donald Trump slíbil, že jeho reakce bude rychlá a energická a rozhodne o ní do dvou dnů. K Sýrii už míří americké raketové torpédoborce vybavené raketami s plochou dráhou letu Tomahawk. Vyplul i svaz s letadlovou lodí USS Harry S. Truman.

„Máme řadu vojenských možností – každý za své činy zaplatí,“ uvedl Trump. Americký prezident dodal, že USA si už udělaly „celkem jasno”, kdo byl zodpovědný za sobotní chemický útok v Dúmě: „Zjistíme, jestli to bylo Rusko, jestli to byla Sýrie, jestli to byl Írán, nebo jestli to byli všichni dohromady.”

„Byl to hrozný útok, bylo to strašné. Studujeme situaci velmi podrobně. Uděláme nějaká zásadní rozhodnutí během příštích 24 až 48 hodin,” řekl Trump podle stanice NBC. „Je to o lidskosti, mluvíme o humanitě, nesmíme dopustit, aby se tohle dělo.”

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: Fort-russ.com)

Není zde článek celý?