Média: v Peru byl za vraždu šamanky lynčován Kanaďan

Obyvatelé peruánské vesnice lynčovali 41letého občana Kanady, kterého obvinili z vraždy místní 81leté šamanky, uvádí The Telegraph s odkazem na zástupce prokuratury oblasti Ucayali.

Olivia Arevalová, která se zabývala tradiční medicínou v indiánském kmenu Shipibo-Conibo, byla ve čtvrtek zavražděna dvěma výstřely. Obyvatelé vesnice došli k závěru, že vrahem je Kanaďan Sebastian Paul Woodroffe, který žije v Ucayali a pravděpodobně se obracel na léčitelku se žádostí o pomoc.

Policie našla Woodroffovo tělo ve vzdálenosti 600 metrů od domu Arevalové poté, kdy se na síti objevila videonahrávka popravy. Na videu Woodroffe sténá v louži, poté mu na hlavu házejí provaz a táhnou před očima místních obyvatel.

Podle slov Ricarda Palmy Jimeneze, stojícího v čele skupiny prokurátorů v Ucayali, hovořit o podezřelých z vraždy šamanky je zatím brzy. Potvrdil také, že zatím nikdo nebyl zatčen.

„Neuklidníme se, dokud oba vrazi — i místní obyvatelky i kanadského muže — nebudou vypátráni,“ řekl The Telegraphu během telefonního rozhovoru.

Podle Jimenezových slov byl Woodroffe několikrát udeřen a potom uškrcen.
Noviny uvádějí, že v peruánských Andách a v Amazonii je omezený počet policistů, a proto obyvatelé vzdálených vesnic často sami trestají podezřelé ze spáchání trestných činů v souladu s místními zvyky.


Není zde článek celý?