Mediální lynč v kauze ProMoPro: Jaroslav Veselý nastupuje do vězení na devět let

Právě dnes, na Pondělí velikonoční, nastoupil na devět let do vězení devětašedesátiletý podnikatel Jaroslav Veselý kvůli kauze ProMoPro. Podle názoru redaktorů deníku FORUM 24 je obětí mediálního lynče, odůvodnění pravomocných rozsudků je silně vyfabulované a je poznamenáno atmosférou hysterické antikorupční revoluce, v níž se část žalobců a bohužel zřejmě i soudců nechalo dotlačit k tvrdému trestání bez doložených faktů.

Deník FORUM 24 čtenáře již několikrát informoval o rozsudcích v kauze Promopro. Problematický rozsudek v nejasné věci dnes dochází do další fáze: Veselý podle informací redakce nastupuje do vězení. Jde o zlomeného člověka, který v posledních měsících trpěl zdravotními problémy způsobenými stresem. Přitom následující video ukazuje zcela racionálního a věcného pána, jehož společnská nebezpečnost je zcela jistě nulová.

Veselý byl pravomocně odsouzen na devět let vězení za to, že neměl dodat smluvené služby při českém předsednictví Evropské unii.

Kauza, která pravděpodobně stála politickou kariéru Alexandra Vondru, zajímá deník FORUM 24 hlavně z důvodu výše uvedeného trestu, který byl vynesen na základě velice vágních důkazů. Zejména s ohledem na fakt, že se při českém předsednictví Evropské unii, kde firma ProMoPro zajišťovala techniku, neobjevily žádné problémy a celá věc začala být řešena až po dvou letech, je otázkou, proč vznikla. A také to, proč v médiích, která zjevně o rozsudku rozhodla již na začátku, dostávala doposud prostor ve velké většině pouze obžaloba.

„Jsem odsouzen za to, že jsem něco nedodal, ale nevím co. Měl jsem od vlády specifikované objednávky, vše jsem nacenil a dodal. Dokonce i soud konstatuje v jednom z rozsudků, že se veškeré akce uskutečnily v dohodnutém rozsahu a kvalitě poskytnutých služeb, k nimž nebyly žádné připomínky,“ uvedl Veselý v rozhovoru pro deník FORUM 24.

Poslední šancí Jaroslava Veselého je dovolání k Nejvyššímu soudu.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?