Miloš Zeman, prezident, který by se spojil třeba s ďáblem

Každý, kdo posledních pět let sleduje konání prezidenta Miloše Zemana, ví, že se jedná o člověka, který je schopen v podstatě každý týden přijít s ještě horší věcí, než byla ta předchozí. Od opilosti u korunovačních klenotů jsme se dostali k Rusnokově neústavní vládě či poklonkování autoritářům. Nyní tu máme nový majstrštyk: Podlézání komunistické strany včetně krásného oslovení „soudružky a soudruzi“.

Také znáte ty řeči o primitivním antikomunismu? Tak právě i ti, kdo u nás dlouhá léta bagatelizovali tento problém, jsou nyní spoluzodpovědní za současný vývoj. Extremisté se budou velmi pravděpodobně podílet na vládě a legitimizoval je nejvyšší ústavní činitel, který si ještě navíc bude činit nároky na to, aby mluvil do jejího složení.

Miloš Zeman je samozřejmě v našich dějinách v lecčem první. Nyní se ale bojovník proti neexistujících uprchlíkům stal průkopníkem v tom, že navštívil sjezd strany, která má na rukou krev čtyřicetileté minulosti. Po kamarádíčkování s rasisty z hnutí Svoboda a přímá demokracie je to další ostuda, další výsměch, kterého se nám z Pražského hradu dostalo.

Samozřejmě, Miloš Zeman se do dějin nezapíše vůbec ničím. Nijak nezlepšil naše mezinárodní vztahy, nebyl na jediné důležité akci a neudělal vůbec žádný státnický krok. Až se budeme na jeho působení dívat s odstupem let, zmizí i hořkost a zasmějeme se tomu, že někdo vyhrál volby tím, že propustil z vězení dvojnásobného vraha a chodil každý týden ke koktajícícmu moderátorovi.

Teď je to ale situace velmi frustrující a je to pochopitelné. Do vlasti se vrátil hrdina, kterého bychom si měli vážit: Josef Beran. A Zeman přesně v té chvíli řečnil na bolševickém setkání.

Je otázkou, proč člověku, který na tom není zdravotně dobře a který už vyhrál všechno, co mohl, i nadále stojí za to šířit pouze zlo, posměšky a nenávist. Je otázkou, proč se Miloš Zeman alespoň nyní nepřenese přes své osobní animozity a přes zálibu v dokazování těm, kdo ho nevolili, že může všechno.

Nezbývá než doufat, že příště už nebudeme mít prezidenta, který bude komunisty považovat za spojence.

Není zde článek celý?