Ministerstvo obrany RF úspěšně otestovalo novou protiraketu (VIDEO)

Ruští vojáci úspěšně otestovali novou modernizovanou raketu systému protivzdušné obrany na polygonu Sary-Šagan v Kazachstánu, informuje tiskový orgán ministerstva obrany Krasnaja zvezda.

„Nová modernizovaná protiraketa systému protivzdušné obrany úspěšně splnila úkol a zasáhla cíl ve stanoveném čase,“ uvádí list výrok zástupce velitele protivzdušné a protiraketové obrany Ozbrojených sil RF, generálmajora Andreje Prichoďka.

Systém protivzdušné obrany je součástí Ozbrojených sil RF a jeho úkolem je obrana Moskvy před útoky vzdušně-kosmických prostředků a také varování před raketovým útokem a kontrola vesmírného prostoru.

Ministerstvo obrany v polovině února informovalo o zkoušce na polygonu Sary-Šagan modernizované rakety PRS-1M systému protivzdušné obrany. Po ukončení testů Andrej Prichoďko prohlásil, že protiraketa splnila úkol a přesně zasáhla cíl.

„Její takticko-technické charakteristiky značně předčí, pokud jde o dolet, přesnost a dobu použitelnosti, stávající palebné prostředky. Tato protiraketa, stejně jako všechny modernizované složky systému protivzdušné obrany, dokáže nepochybně splnit vytčený úkol a zajistit spolehlivou obranu určeného prostoru,“ poznamenal Prichoďko.


Není zde článek celý?