Ministerstvo zahraničí RF označilo politiku USA v rozšíření sankcí za „bujnou“

Moskva považuje za „bujnou“ politiku USA v rozšíření sankcí všemi směry, prohlásil v interview pro Sputnik náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov.

„Projednáváme téma fungování světových trhů v podmínkách bujného rozšiřování amerických sankcí ve všech směrech a vůči mnoha zemím s kolegy jak v BRICS, tak v G20, také dvoustraně s mnohými dalšími státy,“ řekl Rjabkov.

Stálá zástupkyně USA při OSN Nikki Haleyová v neděli prohlásila, že USA hodlají vyhlásit v pondělí nové sankce proti Rusku v souvislosti se situací v Sýrii. Řekla, že se nové sankce Washingtonu vůči Moskvě dotknou společností, které dodávaly do Sýrie technologie, jež napomáhají výrobě chemických zbraní.

Rjabkov sdělil, že v Moskvě sledují, jak „mnozí členové světového společenství seřídili mechanismus svých hospodářských systémů a svých ekonomických operátorů v podmínkách sankčního nátlaku“.

„Projednáváme samozřejmě také tématiku související s americkým zneužíváním svého statutu a dolaru jako přední světové rezervní měny. Nemyslím ale, že by bylo správné jít teď do detailů, protože v situaci nezastřené ekonomické agrese proti Rusku mohou být použity na naši škodu.

Proto potvrzuji to, co jsem říkal předtím. Ano, věnujeme se tomu,“ dodal náměstek ministra zahraničí v odpovědi na otázku, posuzuje-li Moskva s partnery z BRICS a G20 otázku snížení závislosti na dolaru.


Není zde článek celý?