Ministr Milek má novou rádkyni. Čejková dostane 181 tisíc měsíčně

Ministr zemědělství Jiří Milek si najal bývalou moderátorku televizních zpráv Mirku Čejkovou. Podle analýzy MF Dnes má většina poradců, které si ministři najímají, vazbu na rodiny ministrů, hnutí ANO nebo Babišovu firmu Agrofert.

Takový mediální poradce je pro ministry samozřejmě velice důležitý, proto se může stát, že měsíčně dostávají více peněz než samotní ministři. Například již zmíněná Mirka Čejková má dostat za své PR služby, kde je její hlavní náplní práce mediálně podporovat ministra na služebních cestách, za čtvrt roku přes 540 tisíc korun.

Podle ministra zemědělství v demisi Milka je náplň práce velmi pestrá. „Zajišťuje podkladové materiály, přípravu mých veřejných vystoupení, nastavuje interní komunikaci úřadu, je pověřena koordinovat tiskové oddělení i komunikaci s parlamentem a vládou. Vybraným zaměstnancům poskytuje mediální trénink.“

Sama Čejková se nicméně hájí tím, že zmíněnou částku dostane pouze tehdy, když odpracuje 160 hodin měsíčně. Zajímavé ale je, že jiný poradce Milka Petr Jelínek má pouze 300 korun za hodinu. Jelínek je ale zároveň ředitelem firmy Uniles, která spadá pod firmu Agrofert.

Jak informoval server Idnes.cz Milek si najímá Jelínka hlavně kvůli jeho odborným znalostem, jelikož zároveň také působí jako předseda Asociace lesnických a dřevozpracujících firem. „On stejně jako ostatní poradci jsou členy či šéfy nějakých organizací. Využíváme jejich odborný názor a střet zájmu v tom nevidím,“ uvedl ministr.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?