MZV RF: Při osvobození syrského města Dúmá byla nalezena další podzemní chemická laboratoř

Při osvobození syrského města Dúmá byla nalezena další podzemní chemická laboratoř, ze které zkonfiskovali 1,5 tuny látek, uvedli na MZV Ruska.

„Celkem bylo zabaveno a předáno Ozbrojeným silám Syrské arabské republiky 250 protipěchotních min, 25 kg trinitrotoluenu, 1,5 tuny jiných výbušných látek, 1 520 výbušných prostředků,“ řekl v pondělí velitel ruského centra pro smíření znesvářených stran v Sýrii, generálmajor Jurij Jevtušenko.

Podle něj byla munice objevena v neděli.

„Při spolupráci zástupců ruského centra pro smíření znesvářených stran a jednotek ruské vojenské policie bylo organizováno zabavení munice a výbušných prostředků z objevených skladů a skrýší radikálů nezákonné formace Džaiš al-Islam,“ řekl Jevtušenko.

„Na osvobozeném území východní Ghúty syrská vládní vojska objevila kontejnery s chlórem — nejhorším druhem chemické zbraně — z Německa a také dýmovnice vyrobené ve městě — pozornost! — Salisbury,“ oznámila Zacharovová na brífinku v Moskvě.

„Tuto skutečnost je dokonce těžké nějak komentovat, nakolik podrývá víru v lidskost jednotlivých států. Nemluvíme samozřejmě o celých státech, ale o politicích a velitelích, kteří dávají podobné rozkazy a podobně se rozhodují,“ poznamenala Zacharovová.


Není zde článek celý?