MZV RF: Sankce jsou zavedeny proti Rusku pouze kvůli jeho existenci na mezinárodní scéně

Poslední sankce, zavedené USA proti RF, trestají Rusko za pouhou existenci na mezinárodní scéně, nehledě na konkrétní události. Takový názor vyjádřila oficiální mluvčí MZV RF Maria Zacharovová v neděli v pořadu Nedělní večer s Vladimirem Solovjovem na televizním kanálu Rossija 1.

„Skutečně mohu potvrdit, že sankce zavedené proti Rusku, ty poslední, už nejsou absolutně s ničím konkrétním spojené. Zatímco dříve nám říkali, že nás trestají za Ukrajinu, tak teď se formulace kardinálně změnily: teď nás trestají za to, že prostě existujeme na mezinárodní scéně,“ řekla v odpovědi na otázku týkající se dopisu, který poslal velvyslanec USA v Moskvě Jon Huntsman Ministerstvu zahraničních věcí RF. Ještě před tím v neděli noviny Kommersant uvedly, že Huntsman zaslal ruskému ministerstvu zahraničních věcí dopis o přípravě nových sankcí proti RF.

„Právě tak jsou formulovány poslední sankce: za roli Ruska v mezinárodních záležitostech,“ zdůraznila Zacharovová. V ostatním odmítla komentovat obsah dopisu.


Není zde článek celý?