Na Ministerstvu obrany RF oznámili dokončení úprav komplexu Pancir-S1

Ruský protiletadlový raketový a dělový komplex Pancir-S1 upravili s ohledem na zkušenosti ze Sýrie, řekl v interview pro noviny Krasnaja zvezda velitel vojsk protivzdušné a protiraketové obrany Viktor Gumennyj.

„Dobrým příkladem úspěšné práce našeho obranně průmyslového komplexu s ohledem na zkušenosti z bojových akcí v Sýrii je dopracování komplexu Pancir-S1. V důsledku toho může komplex ničit nejen letadla a bezpilotní letouny, ale také reaktivní náboje, jimiž se teroristé periodicky pokoušeli ostřelovat leteckou základnu Hmímím,“ řekl generál.

Podotkl, že zbraně a technika protivzdušné obrany, které se používaly v Sýrii, potvrdily své taktické a technické charakteristiky a vysokou spolehlivost a také dokázaly možnost technického obsluhování ve složitých klimatických podmínkách.

Odborníci obranně průmyslového komplexu upřesnili seznam opatření technického obsluhování a dopracování existujících vzorů zbraní a techniky. V důsledku toho se jejich spolehlivost zvýšila nejméně o 15 procent,“ dodal velitel.

Pancir-S1 (podle kodifikace NATO — SA-22 Greyhound) je samohybný protiletadlový raketový a dělový komplex pozemní dislokace. Vyvinula jej tulská Konstrukční kancelář přesného strojírenství pojmenovaná po akademiku Šipunovovi (patří do akciové společnosti Vědeckovýrobní sdružení Vysoko přesné komplexy). Pancir-S1 je určen pro ochranu přede všemi současnými prostředky vzdušného útoku a může také chránit objekty před útoky ze země a z moře.


Není zde článek celý?