Na ulicích Londýna se pase stádo jelenů (FOTO)

Obyvatelé s podivem pozorují, jak jeleni zápasí přímo před oknem.

Svými jeleny se proslavil Windsorský zámek stejně jako nejluxusnější londýnské domy. Nyní se však tímtéž mohou pochlubit i obyvatelé sídlišť v Romfordu a Essexu. Jednou ráno zjistili, že se v okolí pase celé stádo parohatých sudokopytníků. Zatím to nevypadá, že stádo někam odejde, protože lidé je začali krmit. Zatím jsou všichni spokojeni — je velice zvláštní vystoupit z auta a zjistit, že se na vás dívá 20 jelenů. Některé rodiny si už našly svěřence, který si k nim pravidelně přichází pro jídlo. Zvlášť zajímavé je sledovat, jak zápasí a srážejí se parohy, uvádí Daily Mail.

​V souvislosti se zpřísněním loveckých pravidel a nedostatkem nebezpečných dravců ve Velké Británii je teď velký boom jelenů — je jich kolem 1,5 milionu, to znamená více než kdykoliv předtím během posledních několika set let.

Odborníci uvádějí, že pro divoká zvířata je velice neobvyklé být natolik klidnými ve společnosti lidí. Je možné, že stádo přišlo z vedlejší přírodní rezervace Dagnam. Odborníci rovněž varují, že pokud se jeleni budou cítit jako doma, mohou spást trávníky místních obyvatel.


Není zde článek celý?