Na Václavském náměstí bude večer znít hymna. Zapěje ji Dagmar Pecková

Mezinárodně uznávaná operní pěvkyně Dagmar Pecková se zúčastní dnešní demonstrace proti Babišovi. Na pódiu zazpívá národní hymnu. Na poslední chvíli ji oslovili organizátoři akce a Dagmar Pecková nabídku přijala. O tom, že se demonstrace uskuteční, věděla.

Pěvkyně vystoupí na hlavní demonstraci na Václavském náměstí v Praze, kde je událost naplánována na 19. hodinu. Další demonstrace se uskuteční na mnoha místech po celé zemi. Všechny jsou namířeny proti Andreji Babišovi.

K pondělní demonstraci existuje na Facebooku více než 40 událostí. Jsou dvou druhů. První zve na konkrétní událost na konkrétním místě. Druhou je organizování odvozu na jednu z již nahlášených demonstrací. Nejvíce lidí se tradičně chystá do Prahy. Demonstrace na Václavském náměstí v Praze zajímá 32 tisíc lidí. Téměř deset tisíc lidí potvrdilo účast. Další přijedou z dalších měst v okolí a sdružují se v dalších facebookových skupinách a událostech. Jen studentů by podle dosavadních čísel mohlo přijít až pět tisíc. Přehled všech chystaných události najdete ZDE. Další informace k celé iniciativě najdete ZDE.

„Demonstrace a petiční akce svolané na 9. dubna jsou pokračováním předchozích protestů, jež odstartovala akce proti zvolení Zdeňka Ondráčka do čela komise GIBS. Vyjadřují hlubokou nespokojenost a zklamání občanů ze současné politické situace,“ uvádějí organizátoři demonstrace. Ta navazuje také na podpisovou akci Milion chvilek pro demokracii, ve které chtějí pod petici za odstoupení Babiše získat milion podpisů.

Apelujeme i přímo na Andreje Babiše, aby se sám nad sebou hluboce zamyslel a zpytoval své svědomí. Nevěříme tomu, že v celé naší zemi, v naší vládě a v neposlední řadě ve straně, jež vyhrála volby, neexistuje nikdo lepší, způsobilejší a morálně zodpovědnější k tak náročnému úkolu, jakým je vedení České republiky. Někdo, kdo nemá problematickou minulost, není trestně stíhaný a není zapleten do střetu zájmů. Andrej Babiš takovou osobou není, nikdy nebyl a nikdy nebude,“ říkají rozhodně organizátoři.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?