Německo nemůže vyhostit téměř 65 000 migrantů, protože nemají žádné doklady

Německé úřady mají potíže s vyhostěním asi 65 000 nelegálních migrantů, protože nemají žádné doklady, odhalilo nedávno německé ministerstvo vnitra.

Přibližně 65 000 migrantům bylo v Německou odepřeno přístřeší, ale mohou přesto zůstat v zemi, protože nemají žádné identifikační doklady, tvrdí německé ministerstvo vnitra.

Do konce roku 2017 muselo Německo zrušit deportaci 64 914 migrantů. Počet migrantů podléhajících deportaci se během roku 2017 téměř zdvojnásobil, neboť do konce roku 2016 to bylo zhruba 38 000 migrantů.

Většina migrantů, kterým byl v Německu odepřen azyl, pocházejí z Indie (5 743), Pákistánu (4 943) a Afghánistánu (3 915). Občanství přibližně 3 800 migrantů na německé půdě zůstává nedefinováno.

Zpráva ministerstva vnitra podtrhuje, že mezi německými úředníky a zahraničními velvyslanectvími v Německu téměř neexistuje žádný kontakt. Zpráva hovoří o indické misi: „Někdy je zpracování žádosti o doklady nahrazující pas velmi pomalé a někdy k tomu vůbec nedojde.“

Pokud jde o Pákistán, ke zpracování „dochází, ale je velmi pomalé.“ Libanonské velvyslanectví „velmi zřídka reaguje na žádosti a kontakt s misí je velmi špatný,“ uvádí se ve zprávě, podle mediální společnosti Funke.

V minulosti mělo Německo v souvislosti s touto otázkou četné problémy se zeměmi severní Afriky: země původu je povinna poskytnout migrantům doklady, ale nedokáže tak učinit. Mnoho lidí se severní Afriky prostě své pasy vyhodí a předstírají, že jsou ze Sýrie, informovala mediální společnost.

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Ansa)

Není zde článek celý?