Občan píše poslancům: Stojíme před branami totalitní firmy, v níž všichni mlčí a kývají

Dušan Totek, občan, který je znepokojen děním v České republice, se obrátil na poslance s dopisem, ve kterém varuje před nástupem autoritářského režimu v naší zemi. Děník FORUM 24 přináší jeho vzkaz v plném znění.

Vážení poslanci,

nikdy bych nevěřil, že 28 let po svržení komunismu budeme zase stát před branami totality.

A opět přichází z východu, ze Slovenska, z Ruska, z Číny, zejména díky soudruhům Babišovi a Zemanovi.

Ti se snaží dělat z lidí vystrašené hlupáky, kteří jim pak spolu s jejich věrnými prospěcháři kývají na všechno. Své lži už nezametají nenápadně pod koberec, ale za bílého dne je bezostyšně zahrnují buldozerem.

Babiš vládne bez důvěry už čtyři a půl měsíce s podporou KSČM a SPD, a jak dokládá celý dosavadní průběh včetně dnešních vyjádření (22. 4. 2018), jednání o sestavení vlády vede účelově tak, aby je mohl vést celé čtyři roky a přitom protiústavním způsobem vládnout sám. Pro slušného a realisticky uvažujícího partnera totiž bude obtížné jeho koaliční podmínky přijmout, zejména když odmítá akceptovat, že osoba s jeho aférami nemá na místě premiéra civilizované země co dělat. ČSSD, která je aktuálně zase ve hře, už má neblahou zkušenost se společnou vládou s miliardářem – místo premiéra Sobotky po čtyři roky vládl de facto Babiš.

Babiš říká, že bude stát řídit jako firmu a že k tomu nechce parlament, který omezuje jeho pracovitost.

Babiš opravdu řídí vládu (bez důvěry parlamentu), svou stranu (ANO 2011) a své noviny (MF dnes (nebo včera?)) jako své firmy. Vše řídí tak, jak je zvykem u lidí jeho typu, nemocných touhou po penězích a neomezené moci. V takové firmě všichni mlčí a kývají. Kdo nesouhlasí, musí odejít, nebo je vyhozen, případně na něj ještě majitel pošle své právníky.

Podobní majitelé firem trpí fixní ideou, že jedině oni všemu rozumí a všechno umí, že jedině oni dobře pracují, že jim patří vše včetně lidí, a že ti lidé mají jediné právo – chodit do práce, slepě poslouchat, mlčet a děkovat.

Takto má podle slovenského ekonomického imigranta Babiše, bývalého komunisty, soudem uznaného spolupracovníka STB, člověka trestně stíhaného pro podvod, velkopodnikatele ve střetu zájmů, vypadat celá Česká republika, která se má stát jeho soukromou firmou. O tom sní, když bdí.

Věřím tomu, že Češi, Moravané a Slezané nejsou tak hloupí, a že se tyto Babišovy a Zemanovy vize nestanou skutečností. Že vrátí Babišovi jeho koblihy a pošlou jej zpět někam pryč.

Pozn.: Obecně proti imigrantům, pokud se chovají slušně, podle pravidel a zákonů, nic nemám. Člověk má pomáhat druhým, pokud jsou v nouzi, což ale zjevně není případ soudruha Babiše, který měl k migraci zřejmě ekonomické důvody.

Vážení poslanci, prosím ty z Vás, kteří nechcete návrat totality, abyste spojili své síly a snažili se vymyslet něco, co by  mocenskému paktu Zeman – Babiš zabránilo v nenápadném odstraňování demokracie. Bohužel se zdá, že to nemusí být jednoduché, tento pakt je evidentně podporován estébáky a jinými agenty, a určitě také armádou Babišových právníků a marketingových poradců.

Samozřejmě je mi jasné, že mnozí z Vás to víte a snažíte se s tím něco dělat.

Připomínejte prosím stále lidem to, co Zeman s Babišem ve své pýše nevidí, že před pravdou se nikdo navždy neschová – může se snažit fakta překroutit, převrátit naruby, zamlžit, popřít, ale pravda nakonec dříve nebo později vyjde najevo. Připomínejte lidem a kolegům při jednáních všechny Zemanovy a Babišovy špatné skutky, ovlivňování a zneužívání novinářů, nečestně vedené volební kampaně, všechny lži a podvody.

Lidé by také neměli zapomínat, že kdo slouží lži a zlu, stává se spoluviníkem a dělá hanbu sobě i své rodině.

Zdá se, že bude nutná i větší aktivita nás, obyčejných lidí, i když soudruh Babiš říká, že demonstrace jsou zbytečné a že jdou proti výsledku demokratických voleb, že má mandát od 1,5 miliónu voličů. Žádný volební výsledek ale nedává zastupiteli mandát a právo porušovat zákony, a pokud on bude se svým buldozerem válcovat naši zemi, bude zřejmě nutné jemu a jeho nohsledům stále připomínat, že ne každý s tím souhlasí.

Děkuji, že jste si můj e-mail přečetli, považoval jsem za potřebné aspoň něco udělat, i když se to může zdát zbytečné a hloupé.

S pozdravem,

Dušan Totek

jeden z obyčejných občanů České republiky

Není zde článek celý?