Památník Gagarinovi v Bělehradu je obtížné vidět ze země. Vypadá jako „železná panna“

Památník Juriji Gagarinovi se objevil v Bělehradě. Busta je umístěna na příliš velkém podstavci a celá památka je velmi záhadná. Kosmonaut je viditelný jen z dálky.

Neobvyklý památník Gagarinovi byl nainstalován v srbském hlavním městě na ulici pojmenované po ruském kosmonautovi. Památník má podivné rozměry, malá hlava astronauta stojí na podstavci lidské velikosti. Vzhledem k vysokému podstavci je bustu těžké vidět ze země. Uživatelé sociálních sítí kritizovali nejen autory památníku, ale i těch, kdo instalaci koordinoval.

V komentářích pod fotografií na Twitteru se objevil nápad, že Gagarinova busta byla umístěna v takové výšce, aby nebyla ukradena. Dalším předpokladem je, že zbytek těla se skrývá právě v podstavci památníku a chrání astronauta před větrem.

„Nakolik musíte být absurdní, abyste navrhl podstavec desetkrát větší než hlava a nakolik musíte být nenormální, abyste mohl nainstalovat památník Jurijovi Gagarinovi v Bělehradě.“

„Vím, co bylo zdrojem inspirace pro památník Jurijovi Gagarinovi. Zkopírovali středověké zařízení pro mučení, železná dívka.“

„Děs. Děkuji.“

„Narození Gagarina“

„Nový památník Gagarinovi!“

„Někdo se dívá shora…“

„Památník Gagarinovi v mém pokoji.“


Není zde článek celý?