Podle mlátičky Ondráčka přednášel Paul Ryan ve sněmovně pindy

Bývalý esenbák Zdeněk Ondráček, který proslul tím, že v roce 1989 mlátil obuškem lidi toužící po svobodě, se pochlubil, že nebyl ve sněmovně, když přednášel svůj projev Paul Ryan, třetí nejvýznamnější politik USA. Svým fanouškům na Facebooku „hrdě“ napsal o tom, že ho Ryan nezajímá a že do sálu nešel.

„Vzhledem tomu, že mě ten člověk prostě nezajímá, tak jsem na tu schůzi nešel. Byl jsem ve Sněmovně, ale nešel jsem do sálu. A když jsem slyšel ty pindy, tak jsem se utvrdil, že jsem se udělal dobře,“ napsal poslanec Zdeněk Ondráček.

Není divu, že se mu projev Paula Ryana nelíbil. Jeho slova totiž byla plná naděje, chvály za úzké spojenecké vazby. Ryan řekl, že si USA váží partnerství obou zemí. Řekl, že jsme společně na frontě demokratických zemí. Řekl, že svobodě se daří, ale nesmíme ji brát jako samozřejmost. Dále citoval Václava Havla a řekl, že existují síly, které se nás snaží stáhnout zpět do totality. Právě zde se Ondráček asi našel.

„Všichni znají ruský tlak, šíří dezinformace, podílí se na kybernetických útocích. Rusko se snaží podkopat naše hodnoty. Je to pokus, jak rozdělit spojence. Solidarita na frontě svobody je nejdůležitější. Naše republiky nejsou pouze spojenci, jsme partneři v komunitě demokracií,“ řekl Paul Ryan poslancům ČR.

ČR je podle něj příkladem pro své sousedy. „Bojuje proti dezinformacím,“ řekl také. Ve svém projevu zmínil také média.

„Svobodná a transparentní média jsou důležitá pro demokracii,“ konstatoval Ryan. Naopak Ondráček kritizuje svobodná média a s oblibou šíří ruské dezinformace.

Je jasné, že milovníkovi Ruska, který jezdí na Rusy okupovaný Krym a za mlada mlátil muže i ženy toužící po svobodě, se tato slova nemohla líbit. A to je dobře.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?