Podmínka ČSSD o odstoupení odsouzeného Babiše je absurdní

Byl jsem teď pár dní mimo kvůli práci a teď zírám na česká média. Vidím, že ČSSD si klade podmínku, že když bude člen vlády odsouzen, tak musí odstoupit. Pan Faltýnek ale říká, že taková podmínka je absurdní.

Počkejte, vraťte to na sekundu. Kde to jsme? To je přece jasné, že ČSSD si takovouhle podmínku vůbec klást nemusí! A pan Faltýnek má naprostou pravdu, že ta podmínka je absurdní!

Lidi – představte si to. Představte si, že nám odsoudí premiéra – že soud řekne, že náš premiér je podvodník a že vyfasoval podmínku nebo dokonce nějaký rok natvrdo. Šmarjápanno, tak to bychom si ho přece došli sundat sami, ne? Na to přece nepotřebujeme nějakou ČSSD, ne? Nebo už tady všichni halucinujeme? Přece si nedovedeme představit ani minutu, že nám borce ve vládě odsoudí a my ho tam necháme, ne? Co bychom byli za gubernii? Už to, že se o takové podmínce vůbec může diskutovat a noviny o tom nevzrušeně píšou, jako že možná ano, možná ne, už to přece dokazuje, že jsme totální východ!

Jen připomínám, za co se odstupuje na západě! Třeba britský ministr Huhne v roce 2012 rezignoval, protože dostal pokutu za vysokou rychlost a místo něj ji vzala na sebe jeho manželka. Nebo Švédsko: nejvyšší protiteroristická koordinátorka Sahlinová odstoupila v roce 2016, protože vystavila svému bodyguardovi potvrzení s vyšším platem, aby dostal hypotéku! Za vylhané potvrzení na hypotéku odstoupila, rozumíte tomu, odstoupila!

A tohle je ta potíž s Andrejem. On nás furt zasypává zprávami o tom, jak táhne zemi nahoru a na západ. Ale západ není jen o tom, že má lepší silnice (které ostatně Andrejovi taky moc nejdou). Západ je spíš o tom, jak se politici chovají a za co odstupují. A na tom je vidět, že nás pan Babiš táhne leda k Vladivostoku. Lidi, já nejsem na nějaké hysterické akce, ale tuhle jednu věc si snad můžeme slíbit, ne? Kdyby nám toho sypánka odsoudili, tak snad vyjdeme do ulic všichni a odstoupíme ho z vlády sami, ne?

Text byl publikován na facebookovém profilu autora

Není zde článek celý?