Politické narozeniny: Benešová slavila, dorazili Babiš, Tejc nebo Hašek

Marie Benešová, někdejší nejvyšší státní zástupkyně a členka ČSSD, dnes blízká zejména zemanovskému křídlu sociálních demokratů a také hnutí ANO (a Lidovým novinám), slavila narozeniny. A na oslavě se sešla opravdu zajímavá skupina lidí: Šéf hnutí ANO Andrej Babiš, Jeroným Tejc, Michal Hašek nebo třeba kontroverzní postava českého bulváru Marek Vít.

Proč jsou tyhle sedmdesátiny zajímavější než jiné? Probíhají ostrá jednání o vládě, ze kterých nesmí uniknout ani slovo, ale tady se neformálně sešli ti, kdo by tento kabinet rádi sestavili: Zástupci ANO z Babišova hnutí a zástupci ANO ze sociální demokracie.

Právě o Tejcovi se hovoří jako o možném „odborníkovi“ na postu ministra vnitra. Hašek je zase velmi blízký prezidentu Miloši Zemanovi, který si přeje, aby se Babišovi podařilo sestavit vládu. Je tedy jasné, o čem se mluvilo.

„Po schůzce na České advokátní komoře jsem byl osobně popřát mé bývalé a milé kolegyni Marii Benešové k jejím kulatým narozeninám, které právě včera oslavila,“ řekl Tejc deníku právo. Hašek zase prohlásil, že v Praze se „tvoří konspirační teorie“.

Politická kariéra Benešové, která byla mj. ministryní spravedlnosti v prezidentské Rusnokově vládě, skončila dubna 2017, kdy oznámila, že nebude kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v říjnu 2017. Po volbách odešla z politiky, vadilo jí prý tehdejší vedení ČSSD. Od té doby zejména Bohuslava Sobotku pravidelně kritizovala skrze Lidové noviny, a to i v době vládní krize a zveřejnění nahrávek Skupiny Šuman.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?