Politika už není jen show, ale showbyznys

Budou antisystémové  a „populistické“  strany v Evropě posilovat nebo slábnout?

Zajímavá politika nové rakouské vlády, volební vítězství Orbána v Maďarsku, návrat k národní hrdosti v Srbsku, tvrdohlavý postoj Polska směrem k EU a boj Katalánců za samostatnost naznačuje, že naděje na vítězství zdravého selského rozumu  ještě existuje.

Itálie je sice po volbách v patové situaci, ale přeci jen nadějná.

Antisystémové strany, zdá se, budou posilovat.

Souběžně s tím bude přibývat zoufale průhledných inscenovaných afér (Kuciak vs italská mafie, Skripal vs Kreml, chemické útoky v Sýrii, překotné diplomatické přestřelky, nechutné špiclování) a stupňující se nenávistné propagandy ve službách zkostnatělých politických a mediálních struktur, o to více fanatických.

Můžeme se ještě dočkat zákazu nepohodlných politických stran; volání po zákazu SPD a eliminování Okamury z politické scény zinscenovanými aféramy z dílny „investigavců“  už je realitou.

Volání zkrachovalého demobloku po ústavních opatřeních, sloužících k omezování demokratických procedur je náznakem vzniku nové Národní fronty, která jediná má pravdu, zatímco její protivníci jsou lháři, podvodníci a populisté.

Kdo jejich demagogiii nesdílí je nepřítel nebo přechodně pomýlený, ale „s možností nápravy“.

Historie se opakuje; cílem politických stínů s mizernou reputací je rozdělení národa, nenávistná propaganda, následuje zastrašování, likvidace nebo „převýchova“.

To jsou zbraně těch „ušlechtilých“ zastánců svobody a demokracie a humanismu.

Tomuto procesu se říká normalizace.

Jasně si ji pamatují  protagonisté pokusu o český „majdan“, hvězdy reálného socializmu okupující v té době s posvěcením bolševika filmový Barrandov, rozhlas, televizi a divadla s nabídkou kulturní „revoluce“ pro pracující lid.

Za svoji loyalitu byli obdarováni komunistickými tajemníky byty, tuzex. auty, devizovými přísliby). Pokud neumřeli, prodělala česká kulturní fraška jakousi genetickou mutaci stále se opakujícího jednání s příchodem „nového“ pána a konečně mají příležitost beztrestně revoltovat.

George Orwell řekl:

Některé ideje jsou tak idiotské, že jim může věřit jen intelektuál a oběti degenerace univerzitního vzdělání, mládež.

Závěrem perlička z triviální barvotiskové Ameriky.

Víte, že na amerických univerzitách byla nabízena studentům zdarma psychoterapie za psychickou újmu po zvolení Trumpa?

Není zde článek celý?