Porošenko ohlásil výměnu formátu operace v Donbasu (VIDEO)

Ukrajinský prezident Petro Porošenko prohlásil, že režim „protiteroristické operace“ v Donbasu byl dokončen, od 13 hodin centrálního evropského času se formát vojenské operace mění na operaci Sjednocených sil Ukrajiny.

Dříve prezident Porošenko prohlásil, že „protiteroristická operace“ v Donbasu skončí 30. dubna. Nahradí ji operace Sjednocených sil. Podle názoru Kyjeva se nynější formát operace již vyčerpal. Vedení operace nyní přejde od Služby bezpečnosti Ukrajiny bezprostředně k vojákům. Kyjev přitom i po změně nevylučuje místní „antiteroristické operace“.

„Dnes, 30. dubna, se forma ATO změní na operaci Sjednocených sil. Vedení sil a prostředků ozbrojených sil Ukrajiny bylo uloženo velení Sjednocenými silami. Díky tomu režim ATO, který začal v dubnu roku 2014, spěje ke konci,“ napsal Porošenko na Facebooku.

Na videu, které bylo publikováno na stránce Porošenka, je vidět, že podepsal příkaz o ukončení režimu „antiteroristické operace“ v Donbasu.

Porošenko také prohlásil, že režim protiteroristické operace mohou zavést v jakýkoli moment, když pro to vznikne potřeba, na osvobozených územích.


Není zde článek celý?