Praha má šanci se vzpamatovat. Krnda dokrndovala. Ale Babiš dostal to, co chtěl

Pražská primátorka Adriana Krnáčová sebe sama označovala občas za „Krndu“. Dokonce se tak sama i podepisovala. Srandistka.

Je to docela zřetelný obrázek úrovně vedoucí osobnosti hlavního města po té, co vládu v zemi převzal oligarcha Andrej Babiš.

Nyní Adriana Krnáčová alias „Krnda“ končí. Oznámila, že již v následujících volbách nebude obhajovat post pražské primátorky. Je to opravdu úleva.

Krnáčová se proslavila absurdními výroky o zpovykaných Pražácích, kteří žehrají na katastrofální problémy dopravy v hlavním městě, za které přitom sama nese zodpovědnost.

Vzhledem k tomu, že vedení města naplánovalo zcela nekoordinovaně a bezhlavě tolik uzávěrek, že se člověk prostě občas nemůže dostat z jednoho místa na druhé, je to od paní primátorky obyčejná drzost.

Zároveň ale musíme paní Adrianě Krnáčové z Bratislavy přiznat zásluhu o rozvoj jazyka českého. Slovo „krndovat“ přesně vyjadřuje to, co v Praze každý den ráno děláme. Jde o zoufalou snahu dostat se navzdory vedení města do práce.

Paní Krnáčová končí a je to dobře. Ale měli bychom si jasně říct i okolnosti a důsledky této absurdní příhody v dějinách města Prahy.

Adriana Krnáčová sebe sama v roli primátorky nevymyslela sama. Vymyslel si ji Andrej Babiš, když právě korumpoval protikorupční iniciativy. V Amnesty International dělala paní Krnáčová dlouho ředitelku a pak se angažovala v protikorupčním hnutí Zdravé Česko. O morálním a psychologickém profilu paní Krnáčové, bojovnice s korupcí, která se nechala najmout panem Babišem, tím pádem víme všechno.

Ale po paní primátorce tu nezbude jen rozvrácená doprava v Praze. Hlavní výsledek jejího hospodaření je ten, že ve všech pražských podnicích jsou pevně uchycení lidé z Agrofertu. Babišův mocenský výsadek najdete úplně všude, kde má vedení Prahy svůj akcionářský hlas. Všude jsou jeho lidi. Třeba v pražském Dopravním podniku nebo ve Správě služeb hlavního města Prahy. Všude jsou lidé Andreje Babiše.

Krnda dokrndovala, ale Babiš dostal to, co chtěl. Má pod kontrolou každý veřejný podnik. To je výsledek práce protikorupční aktivistky Adriany Krnáčové.

Děkujeme, odejděte.

Pavel Safr Twitter Banner

Není zde článek celý?