Přehled zpráv – RusVesna 1.4.2018

virus_gripp_laborant_vrach1; Zmutovaný virus kosí Brity pohlavní chorobou, kterou není možné vyléčit. O zvýšeném výskytu zmutované kapavky informuje britské ministerstvo zahraničí.

2; Ukrajinská armáda v noci na dnešek zahájila palbu na Doněck. Jednotky ukrajinské armády zahájily palbu na sídliště Trudovskije v Petrovském obvodě Doněcka.

3; Od Velké Británie je možné očekávat cokoli, říká ruský poslanec Státní dumy Alexej Čepa. Velvyslanectví Ruska ve Velké Británii varovalo před možností nárůstu protiruských nálad a činů ve Spojeném království.

4; Naštvaný diplomat USA neudržel nervy na uzdě kvůli uzavření konzulátu a pokusil se obscénním gestem urazit Rusy. Když viděl kameramana RT, projevil Američan svou nekulturnost a porušil etiku diplomatů.

5; Přes ukrajinskou hranici se pokusil proniknout Němec na kole. Cyklistu-narušitele zadrželi kvůli zjištění všech okolností přestupku.

6; Za tónů pochodu „Loučení Slovanky“ ruští diplomaté opouštějí velvyslanectví v USA. První skupina ruských diplomatů prohlášených za nežádoucí osoby opustila velvyslanectví Ruské federace a odjela na washingtonské letiště.

7; Německá bojová letadla beznadějně zastarala a nedokáží již plnit úkoly NATO. Německé stíhačky a bojová letadla nedokáží již plnit úkoly, které před letectvo NATO staví nová doba.

8; Ruský boxer Povetkin knokautoval dvoumetrového Brita Price. Osobní rekord Rusa je nyní na hodnotě 34 vítězství proti jedné porážce.

9; Rusko obnovuje tradici „naukogradů“ pro vývoj zbraní, píší americká média. Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo brzké vytvoření vojenského technologického města Era poblíž Anapy.

10; Otrava Skripala je součást dávno plánované provokace vůči Rusku, říká velvyslanec Ruské federace. Všechny tyto provokace se připravovaly více než tři týdny dopředu, říká ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov. Vyplývá to z informací o tom, kdo v poslední době navštěvoval velvyslanectví USA v Moskvě. Byli to lidé z krizového centra, z britského oddělení státního departmentu.

11; Zacharova informovala o hlavním cíli Západu. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí komentovala kroky západních zemí. Cílem je znemožnit v Rusku konání mistrovství světa ve fotbale.

12; Prověrka s následky. Rusko může odpovědět na prohlídku letadla Aeroflotu v Londýně. Rusko vnímá prohlídku ruského letadla na letišti Heathrow jako protiprávní čin britské strany.

13; Nemáme co ztratit. Proč USA ignorují humanitární katastrofu v Sýrii? Donald Trump se rozhodl zrušit vyčlenění prostředků ve výši 200 milionů dolarů na poskytnutí humanitární pomoci obyvatelům Sýrie.

14; Prostřednictvím testů „Satana“ připomněl Putin, že je potřeba s ním počítat, říká CNN. Po vyhoštění ruských diplomatů Západem kvůli případu Sergeje Skripala předvedl Vladimir Putin novou raketu Sarmat.

15; Proč nemá Ukrajina živé hrdiny? Jakýkoli ukrajinský hrdina musí být za každou cenu mrtvý. Jinak to není hrdina a zbabělec.

16; Dostane Islámský stát techniku z Kazachstánu? USA vyhlásily připravenost nakoupit v Kazachstánu sovětskou techniku za účelem dodávky do Afghánistánu.

17; Přijdou ukrajinští chlapci a budou všechny zabíjet. Na Ukrajině se vyhrožuje obyvatelům Krymu. Vidím ukrajinské chlapce, kteří přišli o přátele v Donbasu a kteří přijedou jako misionáři na Krym, aby se pomstili…

18; Prohlášení velení Syrské armády v souvislosti s vítězstvím ve Východní Ghútě. Včera večer oficiální zástupce syrské armády učinil neobvyklé prohlášení o osvobození všech měst ve Východní Ghútě.

19; Skandál v Polsku: Vojenské komisariáty verbují do ruské armády, píše Gazeta.pl. Vojenská náborová služba Polské republiky vyzývá ke vstupu do řad armády. Ale jaké? Je tu jeden problém: Reklamní fotografie zobrazuje ruského vojáka v ruské výstroji, nikoli polského.

20; SBU zahájila hon na Ukrajinskou pravoslavnou církev. Ukrajinské úřady položily další minu pod svou nynější existenci.

21; O zvláštní cestě a problémech Ruska. Na internetu se objevil naprosto zásadní, téměř státnický projev novináře a moderátora Vladimira Rudolfoviče Solovjova, ve kterém velmi přesně popsal to, co Rusko nyní ze všeho nejvíc potřebuje.

22; Ukrajinští nacisté proti „Evropanům“. Národní korpus zmařil nácvik práce s komunitou LGBT. Organizátoři napsali stížnost na policii.

23; Aman Tulejev podal demisi. Tulejev stál v čele Kuzbasu bezmála 20 let.

24; Americký generál odhalil strategii Washingtonu ohledně boje s Islámským státem. Nemám dost sil na samostatný boj proti terorismu, praví se ve zprávě.

25; Nenecháme si zkazit Velikonoce. V Lotyšsku vyzývají nebát se ruských vojenských cvičení. Na 4. až 6. dubna ruské ministerstvo obrany naplánovalo cvičné odpalování raket v Baltském moři.

26; Běženci odmítli opustit Německo navzdory přislíbeným penězům. Není nic trvalejšího než dočasnost.I odměna ve výši tří tisíc euro za návrat do vlasti se ukázala jako neefektivní.

27; Skripalova otrava je přípravou na velkou válku, říká legendární český rozvědčík Karel Köcher. Legenda rozvědky, ilegál, který dokázal proniknout do CIA, promluvil o Skripalově případu a o těch, co stojí za ním.

28; Putin přijal demisi Tulejeva. Připomeňme, že dnes ráno šéf Kemerovské oblasti zveřejnil video s poselstvím obyvatelům regionu.

29; První Pompeův den ve funkci. Bývalý ředitel CIA stojí v čele Státního departmentu. 13. března odvolal prezident USA Donald Trump Rexe Tillersona z funkce státního tajemníka.

30; My nejsme letní země. Na Ukrajině se předem připravují na neúspěch na Letní Olympiádě 2020. Šance ukrajinských sportovců na letních hrách v Tokiu jsou vyšší než v Pchjongčchangu, ale mnoho se toho od výpravy čekat nedá.

31; Nový šéf Kemerovské oblasti se obrátil na obyvatele regionu pomocí videa. Po odstoupení Tulejeva se funkce šéfa regionu ujal Sergej Civiljov.

32; Rusofobie na pochodu. Austrálie varuje turisty před nepřátelskými Rusy. Protizápadní nálady v Rusku jsou silné jako nikdy, říká se ve varování australského ministerstva zahraničí.

33; Do Moskvy se vrací diplomaté vyhoštění Spojenými státy. DO Moskvy přiletělo první ze dvou letadel s ruskými diplomaty vyhoštěnými z USA.

34; Vyzvánění kostelních zvonů přehlušuje kanonáda ruských děl. Porošenko se o Velikonoční neděli objevil v Mariupolu. Dnes, 1. dubna, kdy pravoslavní křesťané slaví Velikonoční neděli, přijel Petr Porošenko do Mariupolu.

35; Inženýr firmy Apple zahynul za volantem vozu Tesla poté, co zapnul autopilota. Americká společnost Tesla zjistila příčiny smrtelné nehody elektromobilu Model X v Kalifornii.

36; Ukrajinská armáda střílel na automobil zdravotníků v Luganské republice. Jsou oběti na životech. Informovali o tom v tiskové službě ministerstva obrany Republiky.

37; Doněcká republika likviduje výzvědné drony ukrajinské armády. Nepřítel využil příměří a zesílil vzdušnou rozvědku s využitím dronů po celé délce linie dotyku.

38; Máš dva syny v New Yorku. Nový Trumpův bezpečnostní poradce v minulosti zastrašoval lidi. Vycházejí najevo nepěkné podrobnosti z pracovní kariéry Johna Boltona. V konkrétním případě se jedná o José Bustaniho, který stál do dubna 2002 v čele Organizace pro zákaz chemických zbraní.

39; Donbaské hostování Petra Porošenka. Z Mariupolu se přesunul do Volnovachy. Tam prezident, který se označuje za „prezidenta míru“ vyzval ozbrojence, aby nešetřili patronami.

40; Zmáčkli jsme Putina, chvástá se Porošenko ve Volnovaše. Pokud se v Mariupolu Porošenko držel trochu zpátky, ve Volnovaše už to rozbalil naplno.

41; Kapitán Logika. Porošenko ujistil Řeky, že studium ukrajinského jazyka je ochrání před diskriminací. Během své návštěvy Mariupolu se Porošenko setkal se zástupce místní řecké komunity.

42; Jsme pro spolupráci s Ruskem, říká německý ministr zahraničí. Země Evropské unie potřebují Rusko a doufají ve spolupráci s touto zemí.

43; Velvyslanec Ruska ve Velké Británii řekl, kdo stojí za Skripalovou otravou. Velvyslanec poznamenal, že Británii se nepodaří utajit informace o případu Skripal.

44; Vítejte na Ukrajině. Ve Lvově zapálili neonacisté polský autobus. V noci na 1. dubna v okolí Stryjského autobusového nádraží ve Lvově místní neonacisté zapálili polský autobus, Předtím ho polepili svými letáky.

45; Ve vztazích s Ruskem je třeba být realista, říká španělský ministr zahraničí. Alfonso Dastis učinil prohlášení prakticky okamžitě po svém německém kolegovi.

46; V Záporoží zakryli fasádu domu s namalovanou Savčenkovou a nápisem „S Ukrajinou v srdci“ – obyčejnou reklamou.

47; Německým fotbalovým fanouškům zakázali přinést si na fotbalový zápas protiruský plakát. K incidentu došlo před západem mezi kluby Hannover 96 a Lipskem. Zakázané bannery obsahovaly i jednoznačné výhrady proti Gerhardu Schröderovi.

48; Šlo jen o to nasměrovat propagandistickou palbu na Moskvu, říká polský politik Janusz Korwin-Mikke. Ukázal tím na skutečného pachatele v případu Skripal.

49; Ukrajinská armáda znemožňuje evakuaci ostřelovaného zdravotnického automobilu Luganské republiky. Kyjevští vojáci ostřelují okolí zasaženého automobilu u obce Nižněje Lozovoje.

50; Spor Ruska s Evropou není studená válka, říká belgický politolog. Současné napětí ve vztazích Ruska a Západu není absolutně podobná studené válce. Je to sice pro obě strany složitý moment, ale jednou si sednou za jednací stůl a vzniklé problémy vyřeší.

51; Ukrajinští neonacisté mohou získat americké zbraně navzdory zákazu Kongresu USA poskytovat Azovu vojenskou pomoc.

52; Vyostření kolem Kosova. Srbové děsí albánské ozbrojence tanky, letectvem a specnazem. Kolem Kosova okupovaného albánskými ozbrojenci roste napětí.

53; Zahraničí pomůže Ukrajincům, aby se rozptýlili po světě. Ukrajinský politolog se rozepsal o perspektivách práceschopného obyvatelstva Ukrajiny.

54; Kasparov vyzval k bojkotu mistrovství světa ve fotbale v Rusku. Šampionát má proběhnout v jedenácti městech Ruska od 14. června do 15. července.

55; Antarktida je Ukrajina! Kyjev Vytlačí Rusko z trhu fosilních paliv. Vytvoříme pro těžaře luxusní podmínky – s restaurací ukrajinské kuchyně. Aklimatizujeme lumíky (arktický hlodavec).

56; Homosexuálové se v ATO ničím nelišili od ostatních ukrajinských ozbrojenců. V Poltavě útočili nacionalisté na příslušníky komunity LGBT. K incidentu se vyjádřil „dobrovolník ATO.

57; Stěhování Porošenka do Izraele nebo bojoví krokodýli. Takto žertovala ukrajinská média u příležitosti „apríla“. Ukrajinská média se snažila žertovat a šířit to, co v USA nazývají „fake news“.

58; Islámský stát vyhrožuje chemickým útokem během fotbalového mistrovství v Rusku. Informuje o tom Daily Star s odvoláním na informace skupiny Islámský stát na Telegramu.

59; Chřipka v Rusku před dvaceti lety a dnes. Epidemie Chřipky v Rusku přece jen vypukla, ale v posledních letech onemocní občané podstatně méně často než dříve.

60; Jak se vojáci USA a Ruska dostali v Sýrii na samotnou hranici vzájemné srážky. Vojenský zdroj komentoval prohlášení Pentagonu o incidentu v Sýrii.

61; Třetina „Ukrajinských Benátek“ (město Vilkovo v Oděské oblasti) zmizela pod vodou. Nyní už v souvislosti se záplavami existuje riziko, že se pod vodu dostanou i domy. Záchranáři se pokoušejí odčerpat část vody speciálním plovoucím čerpadlem.

62; Tillersonovo jméno bylo už odstraněno ze stránek Státního departmentu USA.

63; Na fotbalovém zápase, který navštívil Porošenko, došlo ke grandiózní rvačce. Fanoušci Dynama Kyjev přelezly ohrazení, používali pyrotechniku a házeli na policisty kamení.

64; Ukrajinskému fotbalistovi vyhrožovali kvůli tréningům s ruským klubem Rubin. Jak poznamenal fotbalista, pozvánku hrát za ruský klub dostal půl roku před začátkem války v Donbasu.

65; Halasný skandál. Sedm dorosteneckých fotbalistů se stalo obětí znásilnění a sexuálního zneužívání. Tento zdánlivě neuvěřitelný skandál se rozhořívá v jednom z nejpopulárnějších fotbalových klubů Argentiny Independente.

66; Byla odtajněna hymna Sil informačních speciálních operací. V Rusku byla vytvořena vojska informačních operací.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?