Přehled zpráv – RusVesna 22.4.2018

erdogan_981; Prvořadé nebezpečí pro Turecko vychází z USA, říká Erdogan. Vztahy mezi Tureckem a USA se nacházejí v krizi.

2; Světová média informují o zmrazení dvou miliard dolarů ruské společnosti Renova. Aktiva Viktora Vekselberga v ceně 1,5 až 2 miliard dolarů byla zmrazena v důsledku platnosti sankcí USA.

3; Předzvěst občanské války. Námořní pěchota USA bude využívána k rozhánění masových nepokojů. Vojáci obdrželi speciální policejní výstroj.

4; Sankční politika USA je světová gangsterská válka. Spontánně a značně intenzivně se rozhořívá diskuse kolem sankční války USA a spojenci. Otázka skutečně vyžaduje zvláštní pozornost.

5; A uslyšíte o válkách a válečných zprávách. Neděste se… Veřejný činitel Vladimir Legojda píše o roli církví v urovnávání konfliktů.

6; Ruská Arktida jako velmi důležité ekonomické aktivum. Arktická zóna je region, ve kterém se v nejbližších letech může rozvinout soupeření klíčových států světa.

7; Asi se máme přiznat a omluvit: „Ano, jsme ruští trollové“. Velká Británie a Spojené státy učinily prohlášení o tom, že Rusko proniklo do milionů počítačů a ohrožuje západní civilizaci kybernetickými útoky.

8; USA vyhodily miliardu na navrácení ztracené rovnováhy s Ruskem. Válečné ministerstvo USA vyhlásilo svou připravenost vrhnout miliardu dolarů někam, kde to postrádá jakékoli podnikatelské odůvodnění.

9; Nikdo se neodvážil tam jít. Migrantská ghetta v Evropě. V Evropské unii je registrováno už několik stovek tzv. „no go zones“.

10; Proč Němci, Nizozemci a Turci zachraňují své zlato z USA? Jak vůbec přinutily USA celý Západ vozit své zlato do Fort Noxu a proč je pak nechtěli vracet zpět? Byla zveřejněna analytická úvaha Alexandra Berjozina.

11; Soudruhu Porošenko, vy jste ale velký učenec! Ukrajinský novinář Roman Stěpňak ironizuje na téma úžasných historických znalostí prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, který prohlásil, že založení Moskvy bylo omylem, ne-li nedbalostí ukrajinských knížat.

12; Navzdory požárům, katastrofám i zradám se Rusko blíží k dalšímu nutnému „ruskému vítězství“. Rusko se ve své historii mnohokrát ocitlo na kolenou a vždycky našlo sílu se znovu postavit na nohy. Naposledy bylo takto poníženo počátkem 90. let 20. století.

13; Ruští vojáci objevili smrtící látky ozbrojenců u Damašku. Informuje o tom reportáž ze Sýrie.

14; Porošenko podpořil úder USA na Sýrii a sám přitom útočil na Donbas. Navzdory pravoslavnému svátku Velikonoc, navzdory dojednanému příměří se ostřelování nejen nepřerušilo, ale ještě zesílilo.

15; Po Castrově odchodu bude pokračovat přátelství Ruska a Kuby. Bylo zveřejněno interview s mimořádným a zplnomocněným velvyslancem Republiky Kuba v Ruské federaci.

16; Hodiny Soudného dne ukazují dvě minuty před půlnocí.

17; Proč je třeba uznat neuznané republiky: Známý spisovatel a důstojník armády Doněcké republiky Zachar Prilepin píše o právu národů na sebeurčení.

18; Estonec zmlátil Ukrajince kvůli sporu o Rusko. Ukrajinec, který přijel do Litvy za výdělkem se po incidentu chce vrátit do vlasti.

19; USA požadují od Ukrajiny zvýšení cen plynu pro obyvatelstvo. Zvýšení i bez toho drakonických cen je podmínkou pro obnovu finančních injekcí MMF.

20; Pokud dnes přijmeme Ukrajinu do NATO, zítra začne válka s Ruskem, říká bývalý velvyslanec USA v Rusku. Jsem trochu udivený, když prezident Porošenko neustále hovoří o členství v NATO, přiznal se americký diplomat.

21; Premiér Arménie Sargsjan vyjmenoval podmínky pro svůj odchod z funkce. Premiér prohlásil, že jeho jmenování do funkce bylo dáno složitou geopolitickou situací v regionu.

22; Německý ministr obrany chce být tvrdý vůči Rusku. Klíčovým problémem paní von der Leyen je obraz nepřítele, který aplikuje Kreml vůči Západu (a nikoli obráceně).

23; To je vydírání. Premiér Arménie opustil setkání s lídrem opozice. Dialog mezi Sargsjanem a Pašiňjanem, který prohlásil, že „moc v Arménii přešla do rukou lidu“, se nekoná.

24; Donbas je v mém srdci. Dobrovolníci, příslušníci domobrany, hvězdy a prostě nelhostejní lidé se sešli v moskevském Domě národností, aby ukázali, co si myslí o Donbasu.

25; Porošenko se pochlubil zvýšenou „cenou“ ukrajinského pasu po zahájení bezvízového styku. Příslušný komentář na svých stránkách v sociální síti doprovodil prezident fotografií své osoby.

26; O perspektivách obnovy činnosti Doněcké filtrační stanice. Proces bude zahrnovat odminování příjezdových cest, vyhodnocení technického stavu a následného spuštění vodárenského zařízení.

27; V Jerevanu byl zatčen lídr protestů Pašiňjan. Průvod protestujících pod vedením Pašiňjana byl zastaven policií.

28; Írán slibuje neočekávané obnovení jaderného programu v reakci na Trumpovu demarši. Předtím prezident USA prohlásil, že Washington je připraven vypovědět dohodu o íránském atomu.

29; Noví „hrdinové“. V Kyjevě byl odhalen pomník ozbrojence ATO. Během slavnostního odhalování byla z pomníku stržena státní vlajka Ukrajiny, kterou byl její nový „hrdina“ omotaný.

30; Skripalovy otrávil bývalý agent FSB „Grodon“, píší britská média. V britské policii si myslí, že za útokem na Skripalovy stojí skupina šesti lidí.

31; Na Ukrajině opilý prokurátor autem srazil a usmrtil chodce. Hlavní prokurátor Lvovské oblasti už potvrdil podíl devětadvacetiletého pracovníka úřadu na smrtelné nehodě.

32; Ve Francii po hrozbách neznámého pachatele evakuovali turistický ostrov. V současné době se policie zabývá pátráním po zločinci. Do pátrání byl zapojen i vrtulník.

33; Ukrajina přechází na prašné silnice. Vypadá to, že oprava silnic znamená, že strhnou zbytky asfaltu a nepoloží nový, zní od uživatelů ukrajinského segmentu internetu.

34; Gorlovka se nachází pod palbou. Byl zabit civilní obyvatel. Identita oběti byla už zjištěna.

35; Televizní stanice ZDF šokovala Evropany informací, že chemický útok ve městě Dúmá bylo skutečně naaranžované představení. Korespondent televizní stanice pobýval ve velkém táboře utečenců v Sýrii a mluvil s mnoha očitými svědky událostí ze 7. dubna.

36; Pro Rusko a Asada. USA slibují, že nechají svou letadlovou loď ve Středozemním moři. Letadlová loď Harry Truman se má stát faktorem zadržování Ruska a připomínkou nepřípustnosti používání chemických zbraní.

37; Bývalý prezident Kravčuk zhodnotil šance Ukrajiny na vybojování Donbasu a Krymu. Zatím žádné vojenské úspěchy nemáme. Máme proti sobě z vojenského hlediska příliš velký stát.

38; Zadržení poslanci jsou obviněni z organizace nepokojů, oznamuje generální prokuratura Arménie. Připomeňme, že mezi zadrženými je i lídr protestního hnutí Nikol Pašiňjan.

39; V USA nahý střelec zavraždil tři lidi. Neznámý pachatel zahájil střelbu u kavárny sítě Waffle House nedaleko od amerického města Nashville v Tennessee. Svědkové střelby tvrdí, že střelec byl zcela nahý.

40; Ukrajinská moc se pomocí NATO snaží rozpoutat bojové akce. Ukrajinská armáda dělá vše pro obnovení aktivních bojů v Donbasu. Za tento týden bylo zraněno devět civilních osob, jedna osoba zahynula.

41; Voják ukrajinské armády zahynul, když pod ním explodovalo výbušné zařízení. Čtyři další byli zraněni. Mluvčí ATO informoval o ztrátách. Všichni zranění vojáci byli převezeni do zdravotnických zařízení.

42; Ukrajinci se vysmáli Porošenkovu prohlášení o „vysoké ceně ukrajinského pasu“. Nedávno Porošenko prohlásil, že cena ukrajinského pasu vzrostla po zavedení bezvízového režimu s Evropskou unií.

43; To máte za naše kluky! Byla zveřejněna nahrávka písně Alexeje Korkina (autor i interpret) věnované hrdinsky padlému letci Filipovovi.

44; Neonacisté se projíždějí po Lvově ve fašistické uniformě a pod ukrajinskými vlajkami. Ve Lvově se po městě projíždějí mladí muži v esesácké uniformě a s ukrajinskou vlajkou.

45; Nedaleko města Tver se převrhl autobus. Podle předběžných informací bylo při nehodě autobusu v obci Toržka v Tverské oblasti zraněno dvanáct lidí.

46; USA a spojenci musí zůstat v Sýrii kvůli budování nové země. Francouzský prezident prohlásil, že USA a jejich spojenci musí zůstat v Sýrii kvůli obnově země.

47; Krajně nebezpečná tendence. Vojenský expert promlouvá o plánech USA nechat letadlovou loď ve vzdát se silových metod vůči Sýrii.

48; Je silný a chytrý. A není naivní. Macron prohlásil, že v kontaktu s Putinem nelze projevovat slabost.

49; Evropská unie vyzvala k neprodlenému propuštění demonstrantů zadržených v Jerevanu. Evropská unie zareagovala na informace z Arménie.

50; Nejvyšší ekumenický patriarchát se chystá poskytnout autokefalii Ukrajinské pravoslavné církvi, tvrdí Porošenko.

51; Poněkud neočekávaně: Ksenija Sobčak obvinila Západ z radikální propagandy proti Putinovi a Rusku. Hodně se mi toho na Rusku nelíbí, ale jsem patriot.

52; Rozhořívá se spor mezi Dněpropetrovským podsvětím a nově jmenovaným šéfem kriminální policie Dněpropetrovské oblasti Vadimem Matvijčukem. Příčinou je nedodržení zaběhaných zvyklostí mezi privilegovanými kriminálníky, kteří byli vybráni, aby reprezentovali zájmy oligarchů.

53; Ukrajinští hackeři zveřejnili tajné dokumenty ukrajinské armády a SBU v oblasti vojenské propagandy. V držení hackerů jsou příkazy velitele Sil speciálních operací ukrajinské armády ohledně diskreditace nejvyšších představitelů Donbasu.

54; Jaderná krize v KLDR má ještě daleko k řešení, říká Trump. Americký prezident kritizoval média za tvrzení, že USA učinily ústupky Kim Čong-unovi.

55; Peklo v poslední rezervaci smrti Islámského státu. Ruské letectvo a síly speciálního nasazení „Tiger Forces“ likvidují islamistické ozbrojence. Byly zveřejněny poslední informace ze syrské fronty.

56; To si nejspíš spletl zemi. Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na ultimátum velvyslance USA: Rusko nemá v úmyslu dávat Spojeným státům nějaké garance nevměšování do voleb.

57; Novou Libyi už jste vybudovali… Rada Federace ohodnotila Macronovy plány v Sýrii. Ruský senátor Alexej Puškov komentoval prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o tom, že by USA a jejich spojenci měli zůstat v Sýrii za účelem vybudování nové Sýrie.

58; Ukrajinská církev nezíská autokefalii, tvrdí zdroj. Porošenko nedávno prohlásil, že Konstantinopolský patriarchát zahajuje procedury nutné pro poskytnutí autokefalie (samostatnosti, nezávislosti) ukrajinské pravoslavné církve.

59; Ozbrojenec ATO byl nalezen mrtev v polském lese. Odjel do sousední země, aby pro svou sestru vydělal peníze na studium herectví.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?