Přehled zpráv – RusVesna 3.4.2018

draka_bita1; Drsná rvačka kvůli telefonu. Rozzuření klienti napadli v Krasnodaru pracovníky servisního centra. Slovní přestřelka přerostla ve rvačku s využitím všeho, co bylo po ruce.

2; Co čtou Lotyši? Hitler je v žebříčku obliby až za Harrym Potterem. DO lotyštiny přeložená Hitlerova kniha Mein Kampf se v Lotyšsku nachází velmi vysoko na žebříčku čtenářských sympatií.

3; Bundeswehr zavádí uniformu pro těhotné. Výroba uniformy pro těhotné má zvýšit prestiž bundeswehru jako moderního zaměstnavatele.

4; Mezinárodní festival umění začne v Petrohradě 18. dubna. Od 18. do 22. dubna proběhne II. mládežnický festival umění „Ruské jaro v Petrohradě“.

5; Bývalý příslušník KGB střílel na ochranku zločince (vor v zakoně) a byl uznán za nevinného. Eduardu Budancevovi, který během konfliktu zastřelil dva členy ochranky, se podařilo vyhnout trestní odpovědnosti.

6; Patriotismus na ústupu. Proč Ukrajinci nechtějí sloužit v ukrajinských ozbrojených silách? Kyjevané nechtějí vstupovat do ukrajinské armády.

7; Ukrajinští diplomaté pomohli vahhábitům hromadně uprchnout z Krymu, aby jim příslušníci FSB nemohli klást otázky o extremismu.

8; Jak se v případu Skripalových objevila verze o otrávené pohance? Ve Velké Británii policie studuje novou verzi otravy bývalého pracovníka Hlavní správy rozvědky Sergeje Skripala.

9; V USA se srazila dvě letadla. Jsou oběti. Letadla se srazila na vzletové dráze ve městě Marion.

10; Pro boj s ukrajinským pirátstvím je ruská námořní flotila připravena hlídkovat v Azovském moři. Jde o stálou přítomnost Černomořské flotily pro zajištění bezpečnosti lodní dopravy.

11; Přemýšlejte! Savčenková se obrátila na Ukrajince z vězení a předložila jim plán přebudování Ukrajiny. V dopise představila svou politickou koncepci s názvem „Změna politického systému“.

12; V Británii spatřují v nové ruské letecké bombě „signál agrese“. „Drel“ označuje britský tisk za „Putinovu novou válečnou hračku“.

13; Berlín musí přestat poslouchat USA a Londýn a zahájit s Moskvou „nové vztahy“, píší německá média. Německo musí přiznat, že EU a USA dělají věci, které je z hlediska Ruska možné kritizovat.

14; Muskova společnost jde ke dnu kvůli jeho aprílovému žertu. Akcie amerického výrobce aut Tesla se při pondělním obchodování propadly o více než 5%.

15; Minuta pravdy z USA: S Rusy se nikdy nedohodneme, protože jsou to Rusové. Trump a stejně před ním Obama – si myslí: „Dobře, mohu zlepšit vztahy s Ruskem, ale nikdy to nebude fungovat!“

16; Pomoc je na cestě: USA odevzdají Ukrajině dva hlídkové čluny „za příslušnou úhradu“. Proces předání bude zahájen po podpisu kontraktu o koupi člunů.

17; Vyšetřovatelé odhalili detaily z odchytu teroristů, kteří spáchali výbuch v petrohradském metru. Přesně před rokem mezi stanicemi Sennaja Ploščaď a Těchnologičeskij institut-2 byl spáchán krvavý teroristický čin.

18; Verka Serďučka: Budu nadále vystupovat v Rusku. Umělec kritizoval „patrioty“, kteří maří koncerty ukrajinských interpretů kvůli jejich vystoupení v Rusku.

19; Porušení všech pravidel: Nad dětskou zónou vyhořelého obchodního centra v Kemerovu viselo klubko vysokonapěťového vedení. Vyšetřovatel zjistili, že zápach hořícího vedení byl cítit v zábavním centru „Zimňaja višňa“ už den před požárem.

20; Vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhání proti Avakovovi. V důsledku zločinných kroků Arsena Avakova a dalších osob byla hrubě porušena práva občanů zaručená Ústavou Ruské federace.

21; Číňané na té nejvyšší úrovni rozhodli o koupi Rosněfti. Dohoda o prodeji podílu katarského investičního fondu QIA a obchodníka Blencore v Rosněfti čínské společnosti CEFC se stále ještě může uskutečnit.

22; Zhruba 70% živé síly bude zlikvidováno okamžitě. Experti z USA jsou šokováni úrovní bojeschopnosti ukrajinských ozbrojených sil. Ruskými zbraněmi bude kompletně zlikvidováno také celé bojové a vojensko-dopravní letectvo.

23; Julija Skripal získala před otravou přístup k tajnému bankovnímu účtu, píší média. List Daily Mirror se odvolává na informaci získanou od neteře přeběhlého špióna.

24; Ukrajinská armáda tají své ztráty, aby nemusela vyplácet kompenzace příbuzným padlých. Ukrajinská armáda uměle snižuje nebo tají své skutečné ztráty a v případě nutnosti zveřejňují tyto informace s velkým zpožděním.

25; Expert píše o Trumpově nápadu uskutečnit setkání s Putinem v USA. Jaký vliv na vztahy Moskvy a Washingtonu bude mít možné setkání prezidentů obou zemí v B9lém domě?

26; V Asii zavedli trestní odpovědnost za falešné zprávy. Za šíření lživých zpráv v jedné ze zemí regionu hrozí až šest let vězení a 128 tisíc dolarů pokuty.

27; Tranzit ruského plynu přes Ukrajinu vzrostl o 21%. Oficiální údaje zveřejnila tisková služba Ukrtransgazu.

28; V Charkově ze automobil ponořil pod asfalt. Auto se propadlo do jámy, která vznikla v důsledku poruchy kanalizačního potrubí.

29; Zlikvidujeme oligarchický systém! Neonacisté se vydali do ulic v centru Kyjeva na pochod. Patrioti slíbili, že dojdou až k budovám Nejvyšší rady, vlády a Porošenkovy administrativy.

30; NATO odmítlo vydat víza ruským diplomatům jmenovaným Moskvou namísto vyhoštěných. O další diplomatické sabotáž ze strany Západu informoval náměstek ruského ministra zahraničí.

31; Vněšekonombank si rozmyslel zvyšování důchodového věku. VEB zkorigoval svou „Prognózu ekonomického rozvoje Ruska na léta 2018 až 2021“.

32; Na YouTube došlo k rozsáhlé poruše. Uživatelé po celém světě si stěžují, že největší videohosting funguje nestabilně.

33; FSB odhalila špióny, kteří se pokoušeli předat cizincům tajné vojenské mapy. Zadržení se přiznali, že vytvořili hrozbu pro bezpečnost Ruska.

34; První zemí, kterou navštívil nový čínský ministr obrany, bylo Rusko. Přijeli jsme, abychom dali Američanům na vědomí těsné vztahy ozbrojených sil Číny a Ruska, zdůraznil čínský ministr.

35; Ve Státní dumě se vyslovili pro migrační amnestii pro obyvatele Doněcké a Luganské republiky. Navrhuje se zrušit pro ně i pracovní povolení na území Ruské federace.

36; Příprava na jadernou apokalypsu: U Bílého domu byl vybudován bunkr. Američtí daňoví poplatníci, aniž cokoli tušili, odevzdali na tuto konstrukci 376 milionů dolarů.

37; Zbývá už jen najít nějaké kamarády z mokré čtvrti. Saakašvilimu přivezli sádlo a samohonku. Hlavní je teď najít pro toto vše amsterdamské kumpány a milovníky sádla, pochlubil se Saakašvili.

38; Avakov komentoval zahájení svého trestního stíhání v Rusku. Připomeňme, že 3. dubna Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení proti Avakovovi kvůli nepřipuštění ruských občanů k volbám ruského prezidenta na Ukrajině.

39; Ukrajinská armáda připravuje diverzi proti ukrajinským novinářům. V okolí Mariupolu byl sestřelen dron okupantů, který uskutečňoval výzvědnou činnost v okolí Sachanky.

40; Přejmenujte sám sebe na „marginála“. Krymskotatarská spisovatelka drsně odpověděla Džemilevovoi. Autorka knihy „Manifest Krymské tatarky“ Diana Kadi vyjádřila domněnku, že se Džemilevovi nedaří přežívat z ukrajinské penze.

41; Ukrajinští neonacisté vtrhli do Kyjevsko-Pečorské lavry. Členové S-14 vtrhli do areálu Kyjevsko-Pečorské lavry, kde strhali pracovníkům ochranky nášivky.

42; Odpovědnost za otravu Skripalových na sebe chce vzít bývalý premiér Dagestánu. Bývalý premiér Dagestánu prohlásil, že ho stejně potřebují za něco zavřít, tak ať k tomu alespoň mají důvod.

43; Začátek konce. Trump definitivně potopí globální ekonomiku. V kterém sektoru začne propad trhů, není známo, ale globálně ekonomický domeček z karet se už každou chvíli chystá rozsypat.

44; Putin přijel do Ankary. Je to první zahraniční cesta ruského prezidenta po jeho vítězství ve volbách.

45; Putin a Erdogan odstartovali výstavbu jaderné elektrárny Akkuyu v Turecku. Prezident Ruska Vladimir Putin a jeho turecký kolega Erdogan poklepali na základní kámen stavby prvního energobloku.

46; Na ukrajinském ministerstvu zahraničí informovali o způsobech boje proti“Severnímu proudu – 2“. Prohlásili, že projekt je politicky motivovaný.

47; Advokát Naděždy Savčenko oznámil, že se vzdává jejího zastupování. Viktor Čevguz, advokát Naděždy Savčenko, prohlásil, že vypověděl dohodu a nadále už nebude zastupovat její zájmy.

48; Na Chmelnické jaderné elektrárně se neočekávaně odpojil energoblok. První energoblok Chmelnické jaderné elektrárny se automaticky odpojil od energetické sítě. Příčiny se zjišťují.

49; Spálení polské vlajky v Kyjevě: Polské ministerstvo zahraničí vyjadřuje protest. Polské ministerstvo zahraničí protestuje kvůli incidentu před polským velvyslanectvím v Kyjevě, během kterého byla spálena polská vlajka.

50; Účastník Euromajdanu bude souzen za vraždy berkutovců. Dnes byl zatčen účastník Euromajdanu Ivan Bubenčik, který je obviněn z podílu na vraždění příslušníků Berkutu.

51; Srbsko se nikdy nezúčastní protiruské hysterie, říká srbské ministerstvo obrany. Srbsko se nebude podílet na protiruských sankcích a podporovat protiruskou hysterii.

52; Británie nedokázala prokázat ruský původ Novičku. Britští specialisté oznámili, že identifikovali látku, ale nelze zjistit její původ.

53; Ukrajinští političtí vězni s nadějí očekávají setkání kontaktní skupiny. Podle Šatunovových slov odvolací soud v jeho případu se konal v roce 2016 a skončil odmítnutím pod smyšlenou záminkou.

54; SBU odhalila vyřešila atentát na poslance Mosijčuka. Gricak dodal, že byl zadržen jeden člověk, další dva jsou na území jiného (víme kterého) státu.

55; Ozbrojené přepadení u Záporoží. Byl zmlácen a okraden Turek. Občan Turecka byl hospitalizován 25. března kvůli zraněním způsobeným v důsledku ozbrojeného přepadení v místě jeho pobytu.

56; Vojáci ukrajinské armády i se zbraněmi dezertovali od jednotky v Donbasu. V brigádě probíhá vnitřní vyšetřování. Zprávu ale nadřízený štáb nedostal.

57; V Kyjevě přepadli banku, došlo k výbuchu. Probíhá neodkladná vyšetřovací a pátrací akce.

58; Kapitán Ukrajinou unesené ruské lodi informoval o šikaně ze strany SBU. Posádka krymské rybářské lodi „Nord“ zabavené na Ukrajině je vystavena neustálému ponižování a šikaně.

59; SBU zadržela krymského poslance. Jak sdělila tisková služba SBU, byl zadržen na hraničním přechodu Čaplynka.

60; Navzdory realitě: Britské ministerstvo zahraničí trvá na vině Ruska v případu otravy Skripalových. Náš závěr je takový, že Rusko je za tento nestoudný a nerozumný čin odpovědné.

61; Známou ruskou operní pěvkyni Annu Nětrebko vyhnali z divadla v Londýně. Spolu s mužem a synem ji nepustili na představení v londýnském divadle „Prince Edward“. Jako důvod je uváděno, že lístky zakoupené na Leicester square za 600 euro byly neplatné. Nětrebko varovala, aby si lidé v Londýně dávali pozor, když kupují lístky.

62; V Kremlu se vyjádřili k šíleným obviněním na adresu Ruska. Postupně se potvrzuje, že šílená obvinění na adresu Ruska v případu Skripalových nemají vůbec reálný základ.

63; Válka dagestánských klanů o machačkalský přístav. Machačkalský přístav se ocitl po zatčení Sulejmana Kerimova a Zijavudina Magomedova v centru zájmu veřejnosti.

64; havaroval bojový letoun námořní pěchoty USA. Informuje o tom televizní stanice Fox News s odvoláním na představitele Centrálního velení amerického námořnictva.

65; Trump se rozčílil kvůli výdajům Německa na „Severní proud – 2“. Jak může Německo tak rozhazovat peníze a budovat plynovod?

66; „Proč kolem něj jsou hned tři a kolem mě žádná?“, záviděl při společném fotografování Erdogan Putinovi společnost dívek. Poté se dívky musely přeskupit.

67; Trump informoval, kdy schválí rozhodnutí o stažení vojsk USA ze Sýrie. Jak víte, máme proti Islámskému státu obrovský úspěch, prohlásil americký prezident.

68; Střelba v sídle YouTube v Kalifornii. Okolí bylo uzavřeno jednotkou zvláštního nasazení.

69; Kreml: Velká Británie se bude muset Rusku omluvit. Situace s obviněními Ruska kvůli otravě v Salisbury zašla příliš daleko a hned tak se nevyřeší.

70; CNN: Žena, která střílela lidi v kanceláři YouTube, je mrtvá. Střelbu v sídle YouTube má na svědomí žena bílé pleti v tmavém oblečení s šátkem na hlavě.

71; Západ by měl přestat obviňovat Rusko ze všech svých problémů, píší francouzská média. Pokud se dnes Evropské unii nedaří, nemohou za to „zlí“ Rusové!

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?