Přehled zpráv – RusVesna 6.4.2018

rossiya_i_velikobritaniya1; Rusko prověří upřímnost Velké Británie a jejích spojenců, říká Něbezňa. Rusko připravilo návrh prohlášení Rady bezpečnosti ohledně incidentu v Salisbury, který se stane lakmusovým papírkem pro Británii a její spojence.

2; Posádka Ukrajinou zablokovaného plavidla Nord se odmítla vrátit bez kapitána. Přijeli jsme se sem v deseti, tak v deseti také odplujeme.

3; Šťastná důchodkyně z Porošenkova agitačního videa utrácí tři čtvrtiny svého příjmu za bydlení a energie a žije z ruky do úst. Za co mám žít? Vzala jsem láhev mléka, převařila jsem ji a bude mi to muset vystačit na týden.

4; USA schválily prodej houfnic Saúdské Arábii za 1,3 miliardy dolarů. Administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa podepsala dohodu se Saúdskou Arábií o prodeji zhruba 180 houfnic Paladin za 1,3 miliardy dolarů.

5; Historický dynamit pod současný svět byl položen už v 60. letech. Jaký stojí prvořadý úkol před Vladimirem Putinem? Bylo zveřejněno velmi zajímavé video s úvahami historika a sociologa Andreje Fursova.

6; Kandidáti na prezidenta Ukrajiny se cpou do USA, kde jsou ponižováni. Před několika dny byla Ukrajincům oznámena nepříjemná zpráva. Generálního prokurátora Jurije Lucenka překvapivě nepustili do letadla letícího z Amsterdamu do New Yorku.

7; Vydírání Evropy. Kyjev vyzval světové společenství, aby kladlo odpor výstavbě „Severního proudu – 2“.

8; Porošenko ponížil sou zemi. Jak žijí Rusové na Ukrajině? Nejvyšší rada Ukrajiny má v úmyslu schválit zákon zakazující ve sféře služeb jakýkoli jazyk kromě státní, tj. ukrajinštiny.

9; Vojenský tribunál Nejvyššího soudu Doněcké republiky vynesl tři rozsudky za špionáž ve prospěch zahraniční rozvědky.

10; Polsko-ukrajinská válka je otázkou času. Jen strach zůstat tváří v tvář Rusku zatím ještě tlumí spravedlivý hněv kypící v srdcích Poláků.

11; Má se snad Savčenková stát primátorem Kišiněva? Aneb poslední naděje Moldávie. Washingtonští kurátoři už natolik zlenivěli a stali se natolik drzými, že přestali rozlišovat teritoria podle státního principu.

12; Budou muset padat hlavy. Odstoupí Theresa May a Boris Johnson kvůli případu Skripalových? Ve Velké Británii roste nedůvěra vůči vládě v souvislosti s prohlášeními o „ruské stopě“ v případu Skripalových.

13; Kdo touží učinit Běloruský Exarchát Ruské pravoslavné církve protiruským? Heslo „Ať žije Bělorusko!“ patří ke konkrétní ideologii – k běloruskému nacionalismu stejně jako „Sláva Ukrajině!“ k tomu ukrajinskému.

14; Dopravní kolaps Ukrajiny už není možné zastavit. Na Ukrajině nastalo jaro a spolu se sněhem začal se sněhem mizet i asfalt. Na Ukrajině probíhají nezvratné procesy. Její infrastrukturu už nelze obnovit. Nejde o to, že se tam příliš mnoho krade, ale o to, že nikdo o infrastrukturu nejeví zájem. Právě proto hned po silnicích začnou z mapy Ukrajiny mizet nádraží a potom třeba potrubí…

15; Na ruském ministerstvu obrany informovali, jaké novinky projedou 9. května po Rudém náměstí. V roce 0218 na přehlídce Vítězství bude představeno několik novinek.

16; Na Kyjev útočí „proruské“ velikonoční matrjošky. Ještě ani nestačil vůdce ukrajinských neonacistů zahájit tažení proti kuličům (velikonoční pečivo) a na Kyjev se valí další hrozba v podobě matrjošek.

17; Už je známo, kolik peněz si Sarkozy vypůjčil od Kaddáfího na předvolební kampaň. Mazaný postup: půjčit si peníze a pak nechat zavraždit věřitele, aby nemusel vracet 20 milionů euro.

18; Máme své důvody, proč nazývat Ukrajinu umělým státem. Obyvatelé západu i východu takzvané Ukrajiny mají mezi sebou rozdíly hlubší než jen politické preference.

19; Trump zahájil nové kolo obchodní války s Čínou. Trump připravil výnos o zvážení možnosti zavedení dodatečných cel na čínské zboží o celkové ceně 100 miliard dolarů.

20; Všechno bylo promarněno kvůli debilní politice, říká Raimonds Pauls o tom, jak Lotyšsko zůstalo bez peněz a pozornosti. Raimonds Pauls se zlobí, že kvůli idiotské politice přišla Jurmala o obrovské peníze.

21; Sami si to najděte na internetu. Stoltenberg odmítl informovat o jaderných misích NATO. Generální tajemník NATO odmítl označit konkrétní země, které se účastní programu společných jaderných misí Aliance.

22; USA vyhlásí nové sankce proti ruským oligarchům. Administrativa prezidenta Donalda Trumpa vyhlásí sankce proti ruským oligarchům v pátek 6. dubna.

23; Nová vlast otravného bojového plynu Novičok je Saratov. Ve Velké Británii vymysleli další verzi událostí. Ještě včera vedly stopy Novičku údajně do okolí Moskvy, dnes už vedou do Saratova.

24; Přední americký list The New York Times zvolil nejvlivnějšího světového politika. Američané známí svou láskou k nejrůznějším top 5 nebo top 100 zvolili osobnost číslo jedna – Vladimira Putina.

25; Britská média zjistila, nač zemřela morčata a kocour Skripalových. Veterináři se dlouho nemohli dostat do domu Skripalových, protože byl zapečetěn policií. Zvířata uhynula žízní.

26; Nestárnoucí padesátiletá Číňanka s tělem osmnáctiletého děvčete sní o tom, že se vykoupe s Putinem v díře vysekané v ledu.

27; Je to nuda! Trump zahodil svůj připravený projev. Prezident USA se nadále chová příliš bezprostředně na člověka, který zaujímá nejvyšší funkci v mocném státě.

28; Psychologie zbabělců. Nejvyšší představitel Krymu o únosu námořníků z rybářské lodě Nord. Odpověď na agresivní kroky Kyjeva musí být tvrdá. Nynější ukrajinský režim rozumí jen jazyku síly.

29; Roskomnadzor požádal soud o blokování Telegramu. Žádost byla podána dnes u Taganského obvodního soudu v Moskvě.

30; Ukrajina zrušila jen 10% smluv s „agresroem“ Ruskem. Tato čísla zveřejnila šéfka výboru Nejvyšší rady pro zahraniční záležitosti Anna Gopko.

31; V Nejvyšší radě navrhují přejmenování Dněpropetrovské oblasti na Sičeslavskou.

32; Ke konci už se téměř rozplakala. Bylo slyšet, že jí někdo bere telefon z ruky. Skripalova neteř se vyjádřila k rozhovoru se svou otrávenou sestrou. Připomeňme, že včera sestřenice Julie Skripal předala médiím nahrávku svého telefonického rozhovoru se svou příbuznou.

33; Konec sladkého života. Británie zavedla daň na cukr. Ve Velké Británii začíná platit daň na cukr pro nealkoholické nápoje, u nichž je překročena norma na obsah cukru.

34; Na staveništní Krymského mostu byla nalezena antická keramika ze 4. století před naším letopočtem. Okolí se důkladně zkoumá. Až poté, co vědci dokončí svou práci na dalším kousku země, bude stavba předána budovatelům.

35; Putinův poradce navrhl uživatelům Telegramu, aby přešli na icq. Je to plnohodnotný messenger, který z hlediska běžného uživatele není o nic horší než Telegram.

36; Čím dál děsivější obraz. Zacharova označila zpopelnění Skripalových zvířat za likvidaci důkazů.

37; Rusko nikdy nebude našim přítelem, říká stálá představitelka USA při OSN. Celé její vystoupení bylo postaveno na patetických prohlášení o tom, že USA jako výkvět demokracie musí čelit „diktátorským režimům“.

38; Advokáti Telegramu komentovali žádost o blokování messengeru v Rusku. Pozice Telegramu se nemění. Požadavky FSB na poskytnutí přístupu k soukromé korespondenci uživatelů jsou neústavní, technicky i právně nesplnitelné. Tudíž ani požadavek blokování neobstojí.

39; Oni byli první. Vystoupení k výročí boje za nezávislost v Luganské republice. Byly vydány poštovní známky s Bolotovem a Cypkalovem. Leonid Pasečnik poznamenal, že události 6. dubna 2014 zahájily novou epochu . vytvoření Luganské lidové republiky.

40; Je to velká škoda. Kreml se vyjádřil o možném blokování Telegramu. V Kremlu považují messenger za pohodlný a využívají jej mimo jiné i pro komunikaci s novináři.

41; Olympijská šampiónka z Ukrajiny kritizovala Kyjev za bojkot soutěží v Rusku. Letos jsem měla šanci vyhrát Grand Prix v Moskvě, ale teď tuto možnost mít nebudu. Říká sportovkyně.

42; Britské úřady vysvětlily, proč nechaly Skripalova zvířata umírat v zamčeném domě. Domácí zvířata Sergeje Skripala byla zanechána v policií zapečetěném domě. Morčata pošla žízní, kocour musel být utracen.

43; Lavrov komentoval informace britských médií o tajné chemické laboratoři u Saratova. Materiál o tom, že laboratoř, kde údajně vyrobili jed pro Skripala, se nachází v Saratovské oblasti, zveřejnily The Times.

44; Sadisté z ukrajinské armády umučili bojovníka Doněcké republiky. Ukrajinští karatelé se jej pokoušeli přinutit, aby namluvil na video o jeho dobrovolném přeběhnutí na stranu Kyjeva.

45; USA rozšířily sankce proti Rusku. Do sankčního seznamu byla zapsána jména ruských podnikatelů a oficiálních osobností, dále pak dvanáct ruských společností.

46; Znemožněný Johnson likviduje základy západní demokracie. Dříve znamenalo přistižení politika na Západě při cynické lži konec jejich kariéry. Před očima celého světa se tento princip hroutí.

47; Ukrajina k Velikonocům vypraví na hranici s Krymem letadla a vojenskou techniku. Na Velikonoce ukrajinští pohraničníci zesílí ochranu hranice s Krymem vzdušnými a námořními silami.

48; Stálá zástupkyně USA při OSN prohlásila, že opovrhuje touto organizací.Prohlásila to, když vystupovala před studenty univerzity v Severní Karolině.

49; Stop ukrajinskému pirátství! V Lugansku proběhla demonstrace před kanceláří OBSE s požadavkem na propuštění ruských námořníků. Účastníci akce požadují propuštění ruských námořníků unesených ukrajinskými pohraničníky ve vodách Azovského moře.

50; Soud uvalil vazbu na kapitána rybářské lodě Nord zadržené Ukrajinou. Vladimir Gorbenko bude ve vazbě do 31. května.

51; Ve Státní dumě řekli, jak je třeba odpovědět na americké sankce. Poslanec poznamenal, že podle jeho názoru má Moskva pro takovou odpověď potřebné zdroje.

52; Za uvězněného kapitána ruské lodi Nord byla složena kauce. Kauce byla složena, ale získat potvrzení o platbě se zatím nedaří.

53; Otrávený Skripal se začíná uzdravovat. Skripal dobře reaguje na léčení a jeho zdravotní stav se rychle zlepšuje.

54; K Savčenkové volali do vězení sanitku. Naděždě Savčenko, která je držena ve vězení od okamžiku zatčení, museli v pátek volat záchranku, informovala její sestra.

55; V jednom šiku se svými páníčky. Ukrajina zavede naprosto stejné sankce proti Rusku jako USA: Ukrajina má v úmyslu synchronizovat své sankce proti Rusku s USA.

56; Je třeba rychle zbohatnout. Vakarčuk řekl, jak by mohla Ukrajina dosáhnout vrácení svých území. Vakarčuk také komentoval přítomnost svého jména na žebříčcích možných kandidátů na prezidenta Ukrajiny ve volbách v roce 2019.

57; V centru Kyjeva unesli a oloupili dva Číňany. V Kyjevě v Golosejevském obvodě neznámí pachatelé unesli dvaatřicetiletého podnikatele spolu s pětadvacetiletou dívkou. Oba jsou občany Čínské lidové republiky.

58; Ukrajinské ministerstvo vnitra se chystá obsadit Donbas za pomoci mírových sil OSN. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov prohlásil, že jeho ministerstvo se připravuje k operaci na znovudobytí Donbasu.

59; Ve Státní dumě vyzvali k zahájení prověrky ukrajinských podnikatelů na Krymu. Poslankyně Státní dumy Natalja Poklonskaja navrhla zahájení prověrek na Krymu.

60; Ruští miliardáři přišli kvůli sankcím o 1,25 miliardy dolarů. Americké ministerstvo financí vyhlásilo 6. dubna zařazení sedmi ruských miliardářů do sankčního seznamu.

61; Znamená to, že děláme všechno správně, říká Miller o nových sankcích USA. Předseda představenstva Gazpromu Alexej Miller komentoval zařazení svého jména na americký sankční seznam.

62; Putin odvolal jedenáct generálů. O důvodech kádrových změn není nic známo.

63; V Polsku bude souzen ukrajinský obchodník s otroky. V Polsku budou soudit Poláka a Ukrajince, kteří jsou obviněni z obchodu s lidmi.

64; Ve Lvově muž prodával granát, aby se dostal domů na Velikonoce. Policisté zadrželi čtyřiapadesátiletého muže pro podezření z pokusu prodat granát na předměstském nádraží ve Lvově.

65; Posádka Ukrajinou unesené lodě Nord dostala pokutu. Na členy posádky Ukrajinou zadržovaného plavidla byly uvaleny administrativní pokuty.

66; Zachraňme vzdělání. Petice na podporu vzdělávacích standardů a ministryně Vasiljevové nabírá na obrátkách. Rodiče a pracovníci školství sbírají podpisy na stránkách change.org.

67; Žádné tlaky neodchýlí Rusko od zvoleného kursu, říká ministerstvo zahraničí. Píše se o tom v komentáři odboru informací a tisku ruského ministerstva zahraničí, který byl zveřejněn v souvislosti se zavedením nových sankcí.

68; Sestře Julie Skripalové bylo odmítnuto vydání britského víza. Velká Británie odmítla vydat vízum Viktorii Skripal, která chtěla navštívit svou zraněnou sestřenici v Salisbury.

69; V Polsku bylo za rok spácháno 39 útoků na Ukrajince. Během roku 2017 policie v Polsku evidovala 39 případů útoků na občany Ukrajiny.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?