Přehled zpráv – RusVesna 7.4.2018

midrf1; Ruské ministerstvo zahraničí slibuje tvrdou odpověď na nové sankce USA. V Moskvě radí Spojeným státům, aby se co nejrychleji zbavily iluzí, že je možné s Ruskem hovořit jazykem sankcí.

2; Vytí sirény a panika. Norové ve městě Vadsø ležícího nedaleko hranic s Ruskem si mysleli, že je to válka s Ruskem. Siréna spustila zhruba ve 23:50 hod. a umlkla až po čtvrthodině.

3; Tohle už není ani studená válka. V Radě federace komentovali nové sankce USA. Ruský senátor Alexej Puškov označil uvalení nových sankcí ze strany USA na Rusko za „větry ledové války“.

4; Teroristé se domlouvají přes messengery, říká šéf FSB. A pro financování své činnosti využívají mimo jiné kryptoměny.

5; Na Ukrajině informovali, kdy bude propuštěn kapitán unesené ruské lodi. Chersonský městský soud uvalil na kapitána vazbu v délce dvou měsíců.

6; Jak nové sankce USA ovlivní ruskou ekonomiku? Sankce USA budou mít nezanedbatelný vliv na ruské hospodářství.

7; Ráže má význam. Čeho je schopno ruské superdělo „Malka“. Experti jsou přesvědčeni, že ruská Malka má slušný potenciál.

8; Lotyšský medvěd prolomil plot, aby utekl do Ruska. Informovala o tom lotyšská Státní pohraniční ochrana hranic.

9; USA se pokoušejí pomocí sankcí zorganizovat v Rusku palácový převrat. Nový sankční seznam USA je „zlobný a nesmyslný krok nikam“.

10; Deníky separatistů. Armáda Doněcké republiky a pravda o válce v Donbasu. Část knih na toto téma bude distribuována do knihoven v odlehlých koutech Republiky.

11; Ukrajinský svátek přetvářky. Jak zároveň bojovat a obchodovat s Ruskem? Navzdory nenávistné rétorice ukrajinský byznys kamarádí s tím ruským.

12; Strach krymskotatarského „medžlisu“ z odplaty za vraždy berkutovců. Nikdo neočekával, že novinka o zatčení Bubenčika, vraha berkutovců tolik zapůsobí na majdanovskou bažinu.

13; Ruský generál prozradil, k čemu může vést konflikt Ruska a USA. Bužinskij si myslí, že nynější situace ve vztazích mezi Ruskem a Západem je nebezpečnější než během studené války.

14; Moldavané, připravte se, zítra vypukne válka… Prezident Moldávie varoval své spoluobčany. Západ vždycky své slouhy zradil. A to se stane i v našem případě. Příkladů je opravdu hodně.

15; No nejsou to idioti? Jak se Ukrajina snaží bránit výstavbě „Severního proudu – 2“. Stát Ukrajina usilovně škodí sama sobě.

16; Diverzanti ukrajinské armády pronikají do Doněcké republiky a „hnojí“ půdu Donbasu. Minulý týden začalo další příměří, které vydrželo pouhých devět hodin a bylo porušeno ze strany ukrajinské armády.

17; Putin, Erdogan a Ruhání plánují budoucnost. Trump plánuje útěk. Moskva, Ankara a Teherán se rozhodly čelit všem pokusům vykonstruovat novou realitu pod záminkou boje s terorismem.

18; Jak ukrajinská moc likviduje vlastní občany. Poslední reformy. USA požadují od Ukrajiny zrušení 1035 normativů o zdravotní péči a sociální ochraně, které Ukrajinci dostali od „proklínaného Sovětského svazu.

19; Mýtus o vládě práva na Ukrajině je možné uložit do archivu, říká politolog. Po tomto příběhu už je možné definitivně zlomit hůl nad americkým vízem i nad americkým snem pro Jurije Lucenka.

20; Hliník na Londýnské burze prudce zdražuje v reakci na protiruské sankce USA. Na ruskou společnost RusAl připadá zhruba 7% světové výroby hliníku.

21; Američtí experti srovnali Tu-160 s „konkurentem“ z USA. Ruský bombardér a americký B-1B Lancer mají podobné úkoly, ale přitom se letadla podstatně liší.

22; Rusko vyčlenilo 7 miliard rublů na vytvoření plošiny „Severní pól“. Výstavba plošiny je zaměřena na „posílení ruské přítomnosti v Arktidě, říká se ve zprávě ruské vlády.

23; Afrika se rozpadá na dva kusy. Na internetu se objevily působivé záběry. Poblíž keňského hlavního města se objevil obrovský zlom. Několik kilometrů dlouhý, patnáct metrů hluboký a dvacet metrů široký.

24; Posádka ruského plavidla zabaveného na Ukrajině byla propuštěna na svobodu. Kapitán rybářské lodě Nord zůstává ve vazbě.

25; V Luganské republice byl odhalen pokus SBU zorganizovat provokaci proti republikovému ministerstvu státní bezpečnosti. Obyvatele Luganské republiky mučením přinutili „přiznat se“ k organizování teroristických aktů proti Ukrajincům údajně na příkaz luganského ministerstva státní bezpečnosti.

26; V Kanadě havaroval autobus s juniorským hokejovým týmem. Čtrnáct mrtvých. Tři zranění se nacházejí v kritickém stavu.

27; Zachraňme vzdělání! Petice na podporu vzdělávacích standardů a ministryně Vasiljevové nabírá na obrátkách. Rodiče a pracovníci školské sféry shromažďují podpisy na stránce change.org. V ruské společnosti neutichají spory kolem nových federálních standardů pro literaturu. Liberální média a aktivisté útočí na ministryni školství Olgu Vasiljevovou.

28; Klimkin si klade podmínku pro setkání normandské čtyřky. Ukrajinský ministr zahraničí se rozhodl tlačit na Rusko.

29; Člen domobrany Tregub nebude vydán Ukrajině, řekl šéf správy ruského ministerstva vnitra. Nikolaj Tregub jednoznačně získá status dočasného azylu v Rusku, informovala důstojnice ruského ministerstva vnitra v generálské hodnosti Olga Kirillova.

30; To je směšné, říká Děripaska o sankcích USA. Kromě samotného podnikatele se na černou listinu dostaly i společnosti s jeho podílem včetně RusAl, En+ Group a skupina GAZ.

31; Uděláme všechno pro to, aby nefungovaly, říká Grojsman o turbínách Siemens na Krymu. Ukrajinský premiér vyhrožuje krymským turbínám.

32; Rozsáhlý hackerský útok vedl k narušení funkce populárních stránek ruského internetu. Neznámí hackeři zanechávají zprávu: Nevměšujte se do našich voleb“. Rozsah útoku může být velmi vážný.

33; Ukrajinští neonacisté vyhrožují teroristickými útoky v den otevření Krymského mostu. Vůdce fašistické OUN Kochanivskij říká, že jeho ozbrojenci vedou válku proti Rusku.

34; Puigdemont před svým zatčením uvažoval o útěku do Ruska. Připomeňme, že bývalý šéf katalánské vlády byl zadržen v Německu 25. března.

35; O státním pirátství. Ukrajina musí nést odpovědnost za únos lodi Nord. Beztrestnost vede k dalším zločinům. A to, co dělá Ukrajina, není nic jiného než pirátství.

36; Jste slabý článek. Evropa vyměnila Ukrajinu za „Severní proud – 2“. Poslední dáreček v plynové otázce od Evropy pro Ukrajinu bylo rozhodnutí Stockholmského tribunálu. Aby děťátko neplakalo.

37; Skripal nabyl vědomí a začal mluvit. Připomeňme, že včera anglická zdravotní služba prohlásila, že stav otráveného už není hodnocen jako kritický.

38; Trumpova šílená tiskárna. Co se děje s americkou zahraniční politikou? Přebíhání Trumpovy administrativy od radikálních opatření k blahopřáním Putinovi přivádějí svět ke krajnímu údivu.

39; V Doněcké republice prohlásili, že žádní příměří nemohou zastavit válku v Donbasu. Režimy přerušení palby mohou pouze snížit intenzitu ostřelování v Donbasu, ale nezastaví bojové akce v regionu.

40; Elon Musk Varoval před vznikem „nesmrtelného diktátora“. Šéf SpaceX a Tesla si myslí, že v budoucnosti umělá inteligence dokáže vytvořit nesmrtelného diktátora.

41; U kontrolního stanoviště Jelenovka zastřelil ostřelovač civilní obyvatelku. Kromě toho včera zrádným výstřelem ostřelovače byl zabit voják armády Doněcké republiky.

42; Ve Státní dumě promluvili o krachu rusofobní politiky. Ukrajinský řecko-římský zápasník Žan Beleňuk prohlásil, že v ukrajinské společnosti dochází ke strukturálním změnám.

43; V Kyjevě banda patnácti lidí vyloupila hernu. Kolem patnácti lidí v kuklách a maskáčích spáchalo pogrom na hernu „Zlatá podkova“.

44; V Radě federace odpověděli na prohlášení Parubije o vojenské hrozbě vyplývající ze „Severního proudu – 2“ pro Ukrajinu. „Severní proud – 2“ nepředstavuje žádnou hrozbu ani pro Evropskou unii.

45; Britští ochránci zvířat požadují vyšetření smrti Skripalových domácích zvířat.

46; Ukrajinská armáda informovala o zadržení „vraždícího dronu“ z Doněcké republiky, který létal navzdory fyzikálním zákonům. Jak tvrdí ve štábu ATO, dron byl vyroben podomácku, aby nemohl být identifikován. Podle zveřejněných fotografií ale zařízení nikdy nemohlo fungovat.

47; Dodávka vjela do davu v Münsteru v Německu. Jsou oběti na životech. Patrně nejde o teroristický čin. Muž, který najel do davu, spáchal sebevraždu.

48; Havaroval útočný vrtulník USA. Piloti zahynuli. Je to už sedmá havárie za 20 dní.

49; Ukrajinská armáda ostřelovala jih Doněcké republiky. Ukrajinská armáda zahájila palbu na obec Sachanka. Vystřeleno bylo více než 20 min ráže 120 mm.

50; S námi je Pánbůh! Porošenko slíbil Ukrajincům vítězství v Donbasu. Prezident Ukrajiny Petr Porošenko prohlásil, že válka v Donbasu skončí vítězstvím kyjevské moci.

51; U Kyjeva opilý voják ukrajinské armády zastrašoval důchodkyni a požadoval zaplacení dluhů jejího vnuka. Šestadvacetiletý voják ukrajinské armády spolu s kamarádem zastrašovali důchodkyni a natáčeli si to na kameru mobilního telefonu.

52; Ve Státní dumě označily „signály“ USA za nesmysl. Předtím ve Státním departmentu prohlásili, že nové sankce USA jsou jen signálem Rusku. Washington nechce přerušovat dialog s Moskvou.

53; Volker požaduje od Ruska, aby přestalo zastrašovat OBSE. Takto reagoval na incident, který se údajně odehrál 5. dubna u obce Kremeněc, při kterém vojáci doněcké armády prý bránili pozorovatelům OBSE vypustit dron.

54; V Nejvyšší radě Ukrajiny ponížili rodiny veteránů ATO, když jim darovali hodně nezvyklé velikonoční dárky – 2D velikonoční pečivo. V podstatě se jednalo o ploché makety tradičního velikonočního pečiva.

55; Peklo ve městě Rakká. Ruské letectvo provedlo obhlídku města „zachráněného“ koalicí Spojených států. Pobořena je většina obytných budov, nemocnic, mešit, škol a dalších veřejných a infrastrukturních objektů.

56; Poláci opravili hřbitov sovětských vojáků. Hřbitov, kde je pochováno více než 600 vojáků Rudé armády, byl zrestaurován v obci Proszowice na jihu Polska severovýchodně od Krakova.

57; V Doněcku oslavili čtvrté výročí vyhlášení Doněcké lidové republiky. Více než 10 tisíc obyvatel se zúčastnilo shromáždění u příležitosti výročí vyhlášení Doněcké lidové republiky.

58; Byly zveřejněny podrobnosti z Münsteru, kde psychicky narušený Němec vjel nákladní dodávkou do dav lidí.

59; Tanker směřující na Ukrajinu dnes nezvládl řízení a rozbořil historický dům z 18. století v Istanbulu.

60; Do Moskvy byl doručen Blahodárný oheň z Jeruzaléma. Na mezinárodním letišti Vnukovo 1 přistál speciál s delegací Fondu svatého Ondřeje.

61; V Chrámu Krista Spasitele začala velikonoční bohoslužba, kterou vede patriarcha Moskevský a vší Rusi Kirill.

Zdroj: http://rusvesna.su/news

Není zde článek celý?