Příběh Milek. Babiš přes své noviny likviduje dalšího svého ministra

Ministr zemědělství Jiří Milek je odepsaný. Babiš už s ním nepočítá. Co šéfovi provedl, to ví jen oni dva. Jak se pozná, že je Milek odepsaný? Snadno. Jde po něm Mf Dnes. Tamní investigativci totiž umějí být investigativní jen ve dvou případech. Pokud potřebuje šéf účelovku na své konkurenty v byznysu nebo politice, nebo pokud potřebuje šéf odvolat některého z ministrů.

Své o tom ví například Helena Válková, bývalá ministryně spravedlnosti, kterou Babiš „odstřelil“ právě přes svá média. Skandál před pár týdny Babiš sliboval také Michalu Murínovi, šéfovi GIBS, když ho neposlechne a neodejde. Neposlechl, neodešel. A? Je tu skandál.

Aktuálně si „pozornosti“ šéfa a jeho hlídacích psů Agrofertu užívá Jiří Milek. Píáristé ANO pracující pod hlavičkou Mf Dnes odhalili, že Milek údajně přeplácí exmoderátorku Čejkovou, která mu radí, jak komunikovat s médii.

Co bude následovat? Rozhořčená reakce Babiše, schůzka a další reakce Babiše na téma Milek musí odejít. Pěkně po soudružsku. Případně soft verze, Babiš zasahuje na základě skandální infiormace z tisku. Milkovi domlouvá, Milek Čejkovou vyhazuje. Výsledek? Body v mediálním obrazu Babiše, bude tím, kdo hezky hlídá své ministry a pakliže zazlobí, pěkně je ťukne přes prsty a umravní.

Že Babiš používá Mf Dnes a další svá média k uskutečňování svých politických a podnikatelských cílů není nic nového. Sám to potvrdil na známé nahrávce s tamním novinářem Přibilem, se kterým ladil zveřejnění účelovky proti tehdejšímu ministrovi vnitra Milanu Chovancovi.

Že se nyní Mf Dnes věnuje Milkovi rozhodně není náhoda. Když se někdo paktuje s estébákem, musí čekat, že s ním po estébácku zatočí. Není to nic složitého.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?