Proti Babišovi budou v pondělí demonstrovat desetitisíce lidí. Jejich počet rychle roste

Desítky tisíc lidí se zajímají o demonstrace proti Babišovi, které jsou naplánovány na pondělí 9. dubna. Pondělní akce by měla být počtem účastníků větší než ty dosavadní. Připojila se totiž řada dalších měst po celé zemi. Z menších měst a obcí se potom lidé na Facebooku organizují do skupin a chystají se vyrazit do větších měst.

K pondělní demonstraci existuje na Facebooku více než 40 událostí. Jsou dvou druhů. První zve na konkrétní událost na konkrétním místě. Druhou je organizování odvozu na jednu z již nahlášených demonstrací. Nejvíce lidí se tradičně chystá do Prahy. Demonstrace na Václavském náměstí v Praze zajímá 32 tisíc lidí. Téměř deset tisíc lidí potvrdilo účast. Další přijedou z dalších měst v okolí a sdružují se v dalších facebookových skupinách a událostech. Jen studentů by podle dosavadních čísel mohlo přijít až pět tisíc. Přehled všech chystaných události najdete ZDE. Další informace k celé iniciativě najdete ZDE.

„Demonstrace a petiční akce svolané na 9. dubna jsou pokračováním předchozích protestů, jež odstartovala akce proti zvolení Zdeňka Ondráčka do čela komise GIBS. Vyjadřují hlubokou nespokojenost a zklamání občanů ze současné politické situace,“ uvádějí organizátoři demonstrace. Ta navazuje také na podpisovou akci Milion chvilek pro demokracii, ve které chtějí pod petici za odstoupení Babiše získat milion podpisů.

Apelujeme i přímo na Andreje Babiše, aby se sám nad sebou hluboce zamyslel a zpytoval své svědomí. Nevěříme tomu, že v celé naší zemi, v naší vládě a v neposlední řadě ve straně, jež vyhrála volby, neexistuje nikdo lepší, způsobilejší a morálně zodpovědnější k tak náročnému úkolu, jakým je vedení České republiky. Někdo, kdo nemá problematickou minulost, není trestně stíhaný a není zapleten do střetu zájmů. Andrej Babiš takovou osobou není, nikdy nebyl a nikdy nebude,“ říkají rozhodně organizátoři.

Revue Forum Banner

Není zde článek celý?