Putinův automobil prošel nárazovou zkouškou

Poprvé se automobily z projektu Kortež představí na veřejnosti na Moskevském automobilovém salónu v srpnu.

Automobil z projektu Kortež, v jehož rámci se vyrábějí auta pro ruskou politickou elitu, úspěšně prošel první nárazovou zkouškou (crashtestem), sdělil ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov.

„Výsledky jsou pozitivní. Pokračují práce na instalaci systému pasivní bezpečnosti. Technologie a vypracování, které byly realizovány v tomto projektu, jsou účinné,“ sdělil úředník.

Neuvedl, jaký konkrétní model prošel zkouškou. Celkově v rámci projektu Kortež je připravována limuzína, sedan, terénní vozidlo a minivan.
Manturov také potvrdil, že automobily z projektu Kortež budou ukázány publiku na Moskevském automobilovém salonu v srpnu. Na přehlídce budou poprvé představeny sedan a minivan.

Maket vozu ze série projektu Kortež

©
Sputnik / Sergey Subbotin
Maket vozu ze série projektu Kortež

Automobily z projektu Kortež budou pravděpodobně k vidění během inaugurace nového prezidenta RF. Nebylo ovšem zatím přijato konečné rozhodnutí. Ke každodennímu používání budou nové automobily předány až poté, kdy se prezident ujme funkce.

Později se auta včetně speciální série dostanou na volný trh. Pro tento účel společnost Sollers a Centrální vědecko-výzkumný automobilový ústav (NAMI) plánuje vytvoření zvláštního podniku, který začne fungovat v roce 2019. Očekává se, že ceny automobilů se budou pohybovat od 6 milionů rublů výše.

První automobily z projektu Kortež obdržela i Federální služba ochrany (FSO). První partie obsahuje 16 aut. Celkově má úřad dostat 70 vozidel.

Celkem má být ročně vyrobeno 300 automobilů z projektu Kortež. Projekt byl zahájen před třemi lety. Ministerstvo průmyslu a obchodu předalo objednávku na vypracování celé skupiny automobilů pro politickou elitu Ruska. Budou se vyrábět pod názvem Aurus. Název je spojením slov Aurum (zlato, lat.) a Rusko.

V minulosti používali sovětští prezidenti automobily domácí výroby ZIL-41047. Od roku 1991 začal Kreml nakupovat auta z Německa. Cílem projektu Kortež je nahradit německá vozidla ruskými výrobky, zvýšit podíl aut vyrobených v Rusku.


Není zde článek celý?