Ruské státní dumě předložili návrh zákona o odvetných opatřeních na sankce USA

Hlavy frakcí a předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin předložili návrh zákona, který předpokládá reakci na protiruskou politiku USA.

„V průběhu četných projednání nepřátelských akcí vůči Rusku jsme hovořili o nutnosti reakce na hulvátské chování USA a činění překážek práci ruského byznysu,“ řekl novinářům předseda dolní sněmovny ruského parlamentu.

Jak vysvětlila tisková služba dolní sněmovny, návrh zákona byl vypracován jako odvetné opatření na nepřátelské a nekonstruktivní počínání USA a také na zavedení protiruských sankcí.

Ministerstvo financí USA vyhlásilo v pátek rozšíření sankcí vůči Moskvě. Na sankční seznam bylo zařazeno 24 úředníků, podnikatelů a také 14 společností.

USA označily nová opatření za „signál pro Moskvu“. Washington přitom vysvětlil, že další omezení nejsou spojena s jakýmikoli konkrétními událostmi, ale jsou podmíněna „bezostyšnými tendencemi v chování Ruska po celém světě“.

Návrh zákona o odvetných opatřeních RF na nepřátelskou politiku USA předpokládá zákaz nebo omezení zaměstnávání v Rusku občanů USA, včetně vysoce kvalifikovaných odborníků.

V textu návrhu zákona je ustanovení o „zákazu nebo omezení zaměstnávání v RF občanů USA a (nebo) jiných cizích států, včetně vysoce kvalifikovaných odborníků“.


Není zde článek celý?