Ruským policistům zakázali chodit do McDonald's a usmívat se

Policistům v Krasnodarském regionu zakázali navštěvovat McDonald’s a další stravovací zařízení, usmívat se a mračit se, sedět v autobusech a podvádět své manželky. Fotku oficiálního rozkazu od vedení regionálního oddělení MVD (Smluvně-právní oddělení Ministerstva vnitra RF) byl ve čtvrtek 12. dubna zveřejněn na síti Telegram kanálu „338“.

Informovaný zdroj však uvedl, že se jedná o falzifikát.

Plnění nových předpisů, které vstoupí v platnost 1. června, budou podle tohoto dokumentu kontrolovány hlídkami v pohotovosti, které budou prověřovat strážce dokonce i „v noci na adresách, kde jsou ubytováni“.

Při odhalení porušení těchto předpisů, jak je uvedeno v dopise, hrozí policistům propuštění. Přičemž zákazy, mezi které patří například i trestání dětí, které nosí krátké sukně, šortky a trička s nápisy v cizím jazyce, se týkají také zaměstnanců, kteří jsou na dovolené.

Prověřit pravdivost tohoto dokumentu se zatím nepodařilo, avšak informovaný zdroj ujišťuje, že je falešný. V podpisu tohoto předpisu se vyskytla chyba v příjmení nadřízeného generála Vladimíra Vinevského a také je v dokumentu odkaz na ustanovení zákona o službě v orgánech vnitřních záležitostí, který přestal platit v roce 2015.


Není zde článek celý?