Rusko-turecké vztahy jsou příliš pevné, francouzský prezident Macron je nezlomí – Ankara

Turecký ministr zahraničních věcí prohlásil, že prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o leteckém útoku pod vedením USA na Sýrii se snaží rozdělit Moskvu a Ankaru.

„Mnoho našich západních přátel dělalo populistická vyjádření. Očekáváme od něj (Macrona) vyjádření, která lépe odpovídají úrovni prezidenta. Naše vztahy s Ruskou federací jsou stejně dobré jako předtím. Nejsou ale alternativou pro vztahy se západními zeměmi. Proto je takové vyjádření nekorektní,“ prohlásil turecký ministr zahraničních věcí Mevlüt Cavusoglu během společné tiskové konference s tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem, který je návštěvě v Ankaře.

Prezident Francie Emmanuel Marcon dříve prohlásil, že útok na Sýrii byl „legitimní“. Prohlásil, že všechny francouzské střely, které byly vypuštěny na Sýrii, doletěly do svého cíle.

„Těmito útoky a touto intervencí jsme rozdělili Rusy a Turky v této věci… Turci odsoudili chemické útoky a podpořili operaci, kterou jsme provedli,“ řekl francouzský prezident v rozhovoru pro BFM TV.

Současně s tím francouzský prezident prohlásil, že Paříž nevyhlásila Damašku válku nehledě na účast Francie v útoku.


Není zde článek celý?