Rýsuje se nová vláda: Babišova fanynka Malá míří na spravedlnost, Hamáček na vnitro

Deník Právo přinesl v úterý informace o tom, jak by mohla vypadat vznikající druhá vláda Andreje Babiše. A některé jména jsou opravdu zarážející, zejména možnost instalace Taťány Malé na ministerstvo spravedlnosti.

Zatím není jasno o obsazení ministerstva zemědělství. Jednou z možností je vývalý ministr úřednické vlády Jiřího Rusnoka Miroslav Toman, hovoří se ale také o Michalu Haškovi, který se zjevně opět vrací na výsluní.

Šéfem rezortu zahraničí by měl být europoslanec za ČSSD Miroslav Poche, s ním má ovšem velký problém Pražský hrad. Poche totiž není právě fanouškem Miloše Zemana.

„Kromě Hamáčka a Pocheho žádná další jména domluvená nejsou. Teď je to na Honzovi Hamáčkovi, aby s kraji i poslanci jednal. Ale nemyslím si, že by jména mohla být dřív než koncem příštího týdne. Všechna jména kromě Hamáčka a Pocheho jsou spekulace,“ řekl Právu zdroj obeznámený s vnitrostranickým jednáním.

Ministerstvo spravedlnosti čeká změna kvůli oznámenému konci Roberta Pelikána – a na jeho místo se chystá Taťána Malá, ta, která se proslavila výrokem o tom,ž e by Babišovo stíhání mělo být odloženo o čtyři roky.

Není zde článek celý?