Saúdská Arábie hodlá přeměnit Katar na ostrov, píšou média

Saúdská investiční unie plánuje vykopat kanál na hranici s Katarem, přeměnit ho na ostrov a realizovat v tomto regionu turistický projekt, oznámily saúdské noviny Sabq.

Podle informace novin bude turistický projekt realizovat saúdská investiční unie složená z devíti společností, které budou rýt kanál podél celé hranice s Katarem. Jak se očekává, potrvají tyto práce pouhých 12 měsíců. V tomto okamžiku čeká unie na oficiální povolení úřadů.

Jak oznámily noviny, šířka kanálu bude činit 200 metrů a hloubka 15 až 20 metrů. Takže kanál bude moci přijímat všechny druhy námořních lodí.

Podle projektu se budou na nových březích saúdského království nacházet lázně se soukromými plážemi a pěti hlavními hotely. Kromě toho se plánuje vybudování nových přístavů a zřízení dvou turistických společností pro výlety do jiných zemí Perského zálivu. V regionu bude také zřízeno pásmo volného obchodu.

Podotýká se, že kanál bude patřit jenom Saúdské Arábii, protože bude vykopán na území království ve vzdálenosti jednoho kilometru od oficiální hraniční čáry s Katarem. Úsek souše na hranici s Katarem bude sloužit jako vojenské pásmo pro ochranu království.


Není zde článek celý?