Soudruh Zeman. Hláška Stydím se za svého prezidenta nabrala další rozměr

Mezi soudružky a soudruhy z KSČM přijel soudruh prezident Zeman. Trošinku je soudružsky pokáral a sdělil víru v rudé zítřky. Výjev jak ze 70. a 80. let. Přes limonády, oblečení, účesy a hudbu jsme se na populární retro vlně dostali až do retro politiky. Tragédie jako každá jiná.

Ti, co měli být navždy zalezlí ve svých norách, ti, co měli navždy se sklopeným zrakem zpytovat svědomí, se teď chechtají, těší se na návrat do funkcí. Těžili ze zločinného režimu, byli na jeho straně, aktivně pracovali na tom, aby komunismus nikdy nepadl.

Z komunistů udělali voliči v posledních volbách v podstatě marginální stranu. Byl to jejich historicky nejhorší výsledek. Přesto jejich význam roste. Viníkem není jen Babiš. Slušný člověk by jednoduše vládu s komunisty nechtěl. Slušný člověk by raději odešel z politiky.

Hlavním viníkem je Miloš Zeman. Prezident má být morální autoritou, absolutním demokratem a poslední záchranou, když se do pozice premiéra dostane všehoschopný predátor. To vše Zeman není. Stejně tak, jako slovo demokracie nepatří do slovníku komunistů, nepatří komunista na seznam přátel a partnerů demokrata.

Zeman svojí legitimizací komunistů páchá obrovské škody. Hláška Stydím se za svého prezidenta nabírá další rozměr. A to už toho Zeman spáchal opravdu hodně.

Není zde článek celý?